Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kulczyk
10.09.2012 07:05

Kulczyk zainwestuje w nieruchomości? Jest plan

Jan Kulczyk ma połączyć siły z nowojorskim potentatem Larry Silversteinem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Jan Kulczyk i nowojorski potentat Larry Silverstein chcą zawojować rynek nieruchomości w Polsce i Czechach.

Obaj miliarderzy tworzą spółkę, która będzie zarządzać funduszami inwestującymi w biurowce i centra handlowe. Do 2017 roku zamierzają pozyskać 750 milionów euro - - pisze "Puls Biznesu".

Gazeta wyjaśnia, że zanim Silverstein zakończy budowę wież na miejscu dawnego World Trade Center, ma już działać polsko-amerykański projekt. Nowa spółka, wraz z doświadczonymi menedżerami, ma stworzyć podmiot zarządzający funduszami inwestycyjnymi w sektorze nieruchomości. Celem biznesmenów jest, by w kilka lat stał się on liderem w Europie Środkowo-Wschodniej.

Do końca 2014 roku pierwszy fundusz zarządzany przez spółkę ma pozyskać do 300 milionów euro. Za pięć lat wartość aktywów pod zarządem polsko-amerykańskiego joint venture ma osiągnąć 1,5 miliarda euro - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Nowy podmiot ma rozpocząć inwestycje od Polski - nie tylko Warszawy, ale też między innymi Poznania czy Wrocławia. Władze spółki mówią, że najbardziej interesują ich projekty unikalne pod względem lokalizacji oraz takie, których wartość można znacząco podnieść poprzez remont czy przebudowę. Według planów, w ciągu 3-5 lat inwestycje grupy mają przynosić dochód netto powyżej 12 procent rocznie.

Czytaj więcej w Money.pl
Porażka to koniec biznesmena? Nietrafione inwestycje, niechciany produkt, bankructwo. Jak przedsiębiorcy radzą sobie w kryzysowych sytuacjach?
Nie lubisz poniedziałku? Błąd... Amerykańscy naukowcy dowiedli, że wbrew obiegowej opinii, poniedziałek nie jest najbardziej znienawidzonym dniem tygodnia. Nie lubimy też wtorku, środy i czwartku.
Tagi: kulczyk, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz