Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kulczyk zawiesza interesy w Syrii

0
Podziel się:

Kulczyk Oil Ventures zawiesił prace nad projektem w Syrii w związku z niepewną sytuacją w tym kraju - informuje spółka.

Kulczyk zawiesza interesy w Syrii
(Seesea/Dreamstime)

Dodatkowo, jak podała firma, sankcje nałożone na Syrię ograniczają potencjalne korzyści z prowadzonych tam prac. KOV potrzebuje czasu na ocenę wyników przeprowadzonych badań i perspektywiczności głębiej położonych struktur.

_ - Sytuacja w Syrii jest bardzo skomplikowana, nie jesteśmy w stanie zagwarantować bezpieczeństwa naszym ludziom, a sankcje, jakie zostały ostatnio nałożone, w znacznym stopniu utrudniają nam prowadzenie prac poszukiwawczych. Dlatego do czasu aż sytuacja będzie bardziej stabilna musimy zawiesić prace na tej koncesji _ - powiedział Jakub Korczak, wiceprezes ds. relacji inwestorskich KOV, dyrektor operacji w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zawieszając prace w Syrii, KOV przerwał wiercenie odwiertu Itheria-1 na głębokości 2072 m, tymczasem docelowa jego głębokość miała wynieść 3256 m.

_ - Pierwszym obiektem, do którego dotarto, były piaskowce, które zostały zbadane na głębokości około 1470 m, lecz nie miały odpowiedniej porowatości ani przepuszczalności, aby mogły być potencjalnym rezerwuarem. Pozostałe dwa potencjalne rezerwuary zalegają prawdopodobnie poniżej głębokości TD zawieszonych prac _ - podała spółka.

KOV podał, że będzie wraz z partnerami obserwować sytuację w Syrii, by ocenić, czy i kiedy będzie mógł powrócić do prac operacyjnych w tym kraju. Przed podjęciem decyzji o zawieszeniu operacji KOV zwrócił się z wnioskiem o wydłużenie pierwszego okresu poszukiwawczego, jednak został on odrzucony.
_ _
KOV posiada 50-proc. udział w Bloku 9, uprawniający do poszukiwania i wydobycia ropy i gazu ziemnego. Blok 9 ma powierzchnię 10 tys. km kwadratowych.

Interesy Kulczyka w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/0/t111360.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polski;miliarder;szuka;ropy;w;syrii,234,0,879082.html) Polski miliarder szuka ropy w Syrii Kulczyk Oil Ventures rozpoczął odwiert Itheria-1, pierwszy odwiert poszukiwawczy w Bloku 9 w Syrii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/t79140.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/kov;niezadowolone;z;wiercen;w;brunei,199,0,767687.html) KOV niezadowolone z wierceń w Brunei Wyniki testowania przez Kulczyk Oil Ventures pierwszej z dwóch stref odwiertu Lempuyang-1 w bloku L w Brunei jak na razie nie zadowalają. Wykazują obecność dużej ilości wody - poinformował KOV.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t86838.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/syryjskie;wojsko;otworzylo;ogien;blisko;granicy;z;libanem,248,0,936952.html) Wojsko otworzyło ogień blisko granicy Zajście miało miejsce w mieście Zabadani, dzień po ciężkich walkach z dezerterami.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)