Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kwas chlebowy marki Coca-Cola

Producent jednego z najpopularniejszych napojów na świecie stawia na politykę przejęć i fuzji. Rośnie liczba produktów sygnowanych słynnym logiem.

Podziel się
Dodaj komentarz

Koncern kupił właśnie firmę Fuze Beverage. Coca-Cola nie podała kwoty transakcji, jednak nieoficjalnie mówi się, że to najdroższy zakup koncernu na rynku amerykańskim od czasu przejęcia Odwalla Inc. w 2001 roku za około 186 mln dolarów.

Wszystko po to, żeby doścignąć swojego największego konkurenta, Pepsi Co. Zakupiona fabryka zajmuje się produkcją napojów: energetyzujących, mrożonej herbaty oraz napojów wspomagających odchudzanie.

Jak podaje "New York Times", Coca-Cola zdecydowała się na przejęcie małej, ale drogiej firmy głównie ze względu na jej imponujące tempo rozwoju.

Jednocześnie, jak podaje Kommersant, koncern jest zainteresowany przejęciem rosyjskiego producenta kwasu chlebowego.

Koncern zastanawia się nad współpracą z firmami: Efes, Sun Interbrew i Borodino, które miałyby na razie butelkować kwas. Firma jednak i w tej konkurencji jest skazana na drugą pozycję. Pepsi już kilka lat temu wprowadziła na rynek rosyjskie sucharki "sukhariki".

Jak wynika z informacji Kommersant, Coca-Cola zastanawia się nie tylko nad uruchomieniem dystrybucji kwasu chlebowego, ale i rozpoczęciem własnej produkcji. Do tego jednak potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i odpowiednio wyszkolona ekipa. Możliwe więc, że któryś z wspomnianych kontrahentów stanie się wkrótce częścią Coca-Coli.

Do zainwestowania w ten obszar rynku z pewnością skłonią też raporty finansowe, z których wynika, że rynek tradycyjnych napojów rosyjskich jest wart 215 mln dolarów i obserwuje się roczny wzrost na poziomie ponad 40 procent.

Tagi: coca-cola, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz