Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
manager
22.11.2007 13:43

Lean Manufacturing - zarządzanie przez odchudzanie

Lean Manufacturing, czyli "szczupłe wytwarzanie", ma coraz szersze zastosowanie w zarządzani firmą lub procesami produkcyjnymi.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Lean Manufacturing, czyli ,,szczupłe wytwarzanie", ma coraz szersze zastosowanie w zarządzani firmą lub procesami produkcyjnymi. *

Na świecie korzysta z niego m. in. Toyota, Ford, Motorola, czy też Volvo. Popularność zyskuje również w Polsce, zwłaszcza wśród przedsiębiorstw i firm, które chcą obniżyć koszty produkcji bez redukcji zatrudnienia.

W dniach 17-18 grudnia 2007 roku w Krakowie odbędzie się międzynarodowa konferencja ,,Beyond Lean Production". Podczas niej najlepsi szwedzcy managerowie, konsultanci, eksperci z Volvo, Motoroli, MVV International i innych firm postarają się odpowiedzieć nie tylko na pytania: co to jest Lean Manufacturing? jakie są i na czym polegają metody tej strategii zarządzania, ale przede wszystkim: jak je stosować i jakich błędów uniknąć.

Prelegentami konferencji beda m.in.: Richard Magner - Rektor i manager Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu, a także wieloletni manager Motoroli, Tommy Bäckström - wieloletni manager Volvo, który doprowadził firmę do rozkwitu, Krzysztof Pawłowski - były rektor i założyciel Wyższej Szkoły Biznesu, Anders Kinnander - specjalista z zakresu ,,szczupłego wytwarzania", pierwszy, który ,,bił na alarm" i zwracał uwagę na bardzo szybko zmieniająca się sytuacje firm produkcyjnych w Szwecji, i ,,odpływ" produkcji na daleki i bliski Wschód.

| Co to jest lean managment? |
| --- |
| Lean management, to jedna z technik zarządzania przedsiębiorstwem, której celem jest tworzenie prostych i przejrzystych struktur w przedsiębiorstwie oraz nadanie większego znaczenia zasobom pracy, aby można je było wykorzystywać jak najlepiej. Jest to jedno z typowych przedsięwzięć restrukturyzacyjnych stosowanych w przedsiębiorstwach. Koncepcja Lean (ang. szczupły, chudy) w skrócie definiowana jest jako eliminacja czynności, które wykonywane są przy tworzeniu produktu lub usługi, a które nie dodają wartości temu produktowi lub usłudze. Chcąc osiągnąć odchudzoną z niepotrzebnych czynności produkcję należy wykorzystać narzędzia, którymi Lean dysponuje. |

Więcej informacji oraz formularze zgłoszeniowe na konferencje: www.fabrykawiedzy.com

Tagi: manager, business news, strategie, zarządzanie, marketing i zarządzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz