Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lehman Brothers wyszedł z bankructwa

0
Podziel się:

To umożliwia przystąpienie do spłacania około 65 mld dolarów wierzycielom, którzy zgłosili roszczenia na sumę ponad 300 mld dolarów.

Lehman Brothers wyszedł z bankructwa
(PAP/EPA)

Bank Lehman Brothers, którego upadek 15 września 2008 roku stał się katalizatorem światowego kryzysu finansowego, poinformował, że wyszedł z bankructwa i 17 kwietnia zacznie spłacać swych wierzycieli.

Reuters pisze, że wyjście z bankructwa (ochrony przed wierzycielami) umożliwia bankowi przystąpienie do spłacania około 65 miliardów dolarów wierzycielom, którzy zgłosili roszczenia na sumę ponad 300 miliardów dolarów.

Sędzia sądu upadłościowego James Peck zaaprobował w grudniu ubiegłego roku plan spłaty długów Lehman Brothers. Od tego czasu firma wyprzedaje aktywa. W dzisiejszym oświadczeniu poinformowano, że pod nowym zarządem kontynuowana będzie likwidacja aktywów Lehman Brothers Holdings Inc.

Założony w 1850 roku Lehman Brothers był czwartym największym bankiem inwestycyjnym na świecie i stał się najbardziej spektakularną ofiarą kryzysu na globalnym rynku finansowym. Było to największe bankructwo w historii USA.

Więcej na temat Lehman Brothers - czytaj w Money.pl
Ten dzień, trzy lata temu, zmienił giełdę W opinii analityka rynków finansowych Pawła Cymcyka, upadek amerykańskiego banku Lehman Brothers był punktem zwrotnym światowej bankowości.
Najbardziej spektakularne bankructwa świata Z największym hukiem upadali giganci branży finansowej. Reprezentanta w gronie najgłośniejszych plajt ma też telekomunikacja.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)