Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
brazylia
07.09.2012 11:42

Lenovo otwiera montownię laptopów w Brazylii

Lenovo jest drugim po amerykańskim Dellu producentem komputerów osobistych na świecie i ma 14,9 proc. udziałów w rynku światowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sqback/cc/sxc.hu)

Chiński koncern komputerowy Lenovo zapowiedział, że kupi brazylijskiego producenta sprzętu elektronicznego CCE, w celu częściowego przeniesienia produkcji laptopów i zwiększenia swojej sprzedaży na terenie Ameryki Łacińskiej.

Wartość transakcji ustalono na 148 mln dolarów. Za tę sumę Lenovo kupi 100 proc. udziałów brazylijskiego CCE i wszelkie prawa do jego produktów.

Transakcja ma być sfinalizowana w pierwszym kwartale 2013 roku i według zapowiedzi prezesa koncernu Lenovo Yang Yuanqinga, pozwoli podwoić sprzedaż komputerów na rynku brazylijskim, który jest trzecim co do wielkości rynkiem komputerowym świata, za USA i Chinami.

Po przejęciu CCE, Lenovo zwiększy swoje udziały w rynku brazylijskim z obecnych 3,6 do 7 procent. CCE jest znaczącą firmą na terenie Brazylii i jej przychody w 2011 wyniosły 792 mln dolarów.

Założyciel firmy CCE i jej obecny prezes Roberto Sverner powiedział, że połączenie z Lenovo pozwoli firmie na dalszy rozwój i wzmocnienie konkurencyjności jej wyrobów.

Zgodnie z oświadczeniem Lenovo, linia produktów CCE będzie w większości zachowana i cechowana dotychczasową marką.

W końcu sierpnia Lenovo poinformowało o wspólnym przedsięwzięciu z japońskim producentem komputerów NEC, w ramach którego w końcu tego roku otwarta zostanie nowa montownia laptopów w Japonii. Pomoże ona koncernowi w ciągu trzech najbliższych lat opanować 30 proc. japońskiego rynku komputerów osobistych.

Lenovo jest drugim po amerykańskim Dellu producentem komputerów osobistych na świecie i ma 14,9 proc. udziałów w rynku światowym. Fachowcy oceniają, że jeszcze w tym roku firma ta wyprzedzi Della i zajmie pierwsze miejsce.

Chiński producent znacznie rozwinął się po zakupie działu produkcji laptopów od amerykańskiej firmy IBM w 2005 roku. Na liście najlepiej rozpoznawalnych marek świata jest na 131,, najwyższej pozycji wśród firm chińskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Chińska firma przenosi produkcję do Japonii Przeniesienie produkcji do Japonii podyktowane jest wzrostem sprzedaży komputerów Lenovo na tym rynku.
Troje małżonków to też rodzina! Jest decyzja Notariusz formalnie uznała za rodzinę związek partnerski trojga ludzi.
Tak ma wyglądać wielki skok gospodarczy Całość nakładów na urzeczywistnienie rządowego planu wyniesie 66,5 miliarda dolarów. Ile czasu zajmie jego realizacja?
Tagi: brazylia, business news, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, gospodarka, manager, strategie, z rynku, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz