Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
getin bank
09.05.2006 11:03

Leszek Czarnecki zrezygnował z prezesury

Prezes Getin Banku Leszek Czarnecki złożył z dniem 9 maja rezygnację z pełnienia tej funkcji. Jak poinformował, decyzja ta jest naturalną konsekwencją rozwoju organizacji. / ISB /

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezes Getin Banku Leszek Czarnecki złożył z dniem 9 maja rezygnację z pełnienia tej funkcji. Jak poinformował, decyzja ta jest naturalną konsekwencją rozwoju organizacji.

„Ze względu na dynamiczny rozwój spółek, w których bezpośrednio lub pośrednio Pan Leszek Czarnecki posiada akcje/udziały koniecznym staje się skoncentrowanie jego wysiłku na zarządzaniu strategicznym i mniejszym zaangażowaniu w zarządzanie operacyjne” – czytamy we wtorkowym komunikacie banku.

Czarnecki zamierza rekomendować radzie nadzorczej powołanie na prezesa banku Jarosława Dowbaja, który dotychczas pełnił funkcję wiceprezesa Getin Banku. Dotychczasowy kierunek rozwoju Getin Banku zostanie zachowany.

We wtorek Getin Bank opublikował wyniki po pierwszym kwartale br. Zysk netto wyniósł 25,5 mln zł, o 67% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Po trzech miesiącach tego roku saldo udzielonych przez bank kredytów wyniosło 4 145 mln zł, co stanowi wzrost o 10% r/r. Wartość zgromadzonych depozytów wzrosła o 21% i osiągnęła wartość 5.162 mln zł.

Po pierwszym kwartale 2006 roku suma bilansowa banku wynosi 7.612 mln zł, a współczynnik wypłacalności 14,9%.

Bank na koniec pierwszego kwartału posiadał 152 placówki, w tym 23 oddziały wyspecjalizowane w udzielaniu kredytów hipotecznych DOM.

Tagi: getin bank, wiadomości, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz