Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

LG chwali się rekordowymi zyskami

0
Podziel się:

Przychody w IV kwartale przekroczyły 12 mld dolarów. Najlepiej sprzedaje się sprzęt RTV i AGD.

LG chwali się rekordowymi zyskami
(lge.com)

Firma LG Electronics Inc. osiągnęła w IV kw. 2009 r. rekordowe przychody i zysk operacyjny. Przychody wyniosły 12,2 mld dolarów, zysk - 382 mln dolarów. Najlepsze wyniki koncern odnotowuje w sektorach RTV i AGD.

W ostatnim kwartale 2009 r. firma osiągnęła rekordowe przychody ze sprzedaży. Sprzedaż globalna, licząc łącznie z zagranicznymi spółkami córkami LG, wzrosła o 6,8 proc. rok do roku i wyniosła 12,2 mld dolarów. Zysk operacyjny wzrósł do 382 mln dolarów, a marża wyniosła 3,1 proc., tj. wzrosła o 2,3 punktu procentowego w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku.

Sprzedaż globalna w całym roku 2009 wzrosła o 12,5 proc.i osiągnęła rekordowy poziom 43,4 mld dolarów, a zysk operacyjny - 2,3 mld dolarów. Najlepsze wyniki koncern odnotował w sprzedaży sprzętu RTV i AGD.

Wartość całej sprzedaży, licząc łącznie z podmiotami zależnymi, wzrosła o 15,3 proc. rok do roku i wyniosła 57,1 mld USD. Skonsolidowany zysk operacyjny wyniósł 3,3 mld, USD finalnie dając marżę 5,8 proc.

LG spodziewa się zwiększenia sprzedaży, dzięki cyfryzacji i ....igrzyskom

Plany LG na 2010 r.: sprzedaż - 51,3 mld dol., nakłady na nowe inwestycje - 3,1 mld dol.

Firma oczekuje, że popyt będzie wzrastać w związku z wychodzeniem gospodarki światowej z recesji. LG Electronics spodziewa się wzrostu sprzedaży, zwłaszcza jeśli chodzi o telewizory LCD, w wyniku przechodzenia wielu krajów na telewizję cyfrową oraz zwiększonego popytu w związku z Pucharem Świata w Piłce Nożnej i Igrzyskami Olimpijskimi w 2010 r.

Jeżeli chodzi o telefonie komórkową to koncern liczy na wzrost zysku o 19 proc. do 140 mln szt., przy czym główny nacisk zostanie położony na szybko rozwijającą się kategorię smartfonów oraz zróżnicowane treści i usługi.

Oczekuje się także, że przychody wzrosną dzięki takim nowym sektorom, jak panele słoneczne, oświetlenie LED oraz nowe rozwiązania dla branży samochodowej i handlu.

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)