Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Liczba pasażerów rośnie. Kolejny rekord na Lotnisku Chopina

0
Podziel się

Ponad 1,1 miliona osób odprawionych zostało w sierpniu na warszawskim Lotnisku Chopina. To o 27 procent więcej niż w sierpniu ubiegłego roku.

Liczba pasażerów rośnie. Kolejny rekord na Lotnisku Chopina
(luisvilla/CC/Flickr)
bErunAOd

Ponad 1,1 miliona osób odprawionych zostało w sierpniu na warszawskim Lotnisku Chopina - poinformował rzecznik portu Przemysław Przybylski. To o 27 procent więcej niż w sierpniu ubiegłego roku i kolejny miesięczny rekord w historii portu.

- _ Tak dobrego sierpnia w historii Lotniska Chopina jeszcze nie było. Nigdy wcześniej liczba odprawionych pasażerów nie przekroczyła miliona. Najwięcej - 978 tysięcy - było ich w sierpniu 2011 roku _ - przekazał Przybylski.

Wyjaśnił, że sierpniowy rekord, czyli 1 mln 165 tys. osób jest efektem _ dobrych wyników _ niskokosztowych przewoźników operujących w Warszawie.

bErunAOf

- _ Warto także zwrócić uwagę na wyniki nowych przewoźników obecnych na lotnisku od sezonu zimowego 2012/13. Chodzi o Airberlin, które od początku roku obsłużyły w Warszawie 48,5 tys. pasażerów, Emirates - 87 tys. oraz Qatar Airways - 51 tys. i Aegean Airlines - 23,2 tys. _ - poinformował rzecznik portu.

Od początku 2013 roku na Lotnisku Chopina obsłużono łącznie ponad 7,3 mln pasażerów, czyli o 9,1 proc. więcej niż w ciągu ośmiu miesięcy zeszłego roku. W ruchu międzynarodowym podróżowało ponad 6,6 mln osób (+17,4 proc.), w ruchu krajowym 736 tys. (-33,4 proc.). W ruchu czarterowym od początku roku obsłużonych zostało 932 tys. osób, o 7,1 proc. mniej niż w ciągu ośmiu miesięcy 2012 r.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. W 2012 r. na lotnisku odprawiono łącznie ponad 9,5 mln pasażerów.

Czytaj więcej w Money.pl
Ryanair wróci do Modlina? Jest decyzja Irlandzki przewoźnik miał pozostać na Okęciu do 2 września.
"To był zdecydowanie najlepszy rok w historii" Ponad 9,5 miliona pasażerów obsłużyło w ubiegłym roku warszawskie Lotnisko Chopina - poinformował rzecznik portu Przemysław Przybylski.
Strajk na lotnisku. Tysiąc osób utknęło W terminalu międzynarodowym obsługującym m.in. skandynawskie linie SAS na odprawę czeka kilka tysięcy ludzi.
bErunAOG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)