Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Amber Gold
13.08.2012 10:03

Likwidacja Amber Gold. Co z pieniędzmi klientów?

Sfrustrowani klienci szykują pozew przeciwko spółce. Sprawdź, co firma napisała na swojej stronie internetowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam Guz/Reporter)

*Amber Gold informuje, że zapadła decyzja o rozwiązaniu spółki. W dniu rozpoczęcia likwidacji wypowie umowy z klientami. Coraz więcej klientów składa zawiadomienia w prokuraturze. *

Aktualizacja, godz. 11.59

Na stronie internetowej firmy, spółka umieściła następujący komunikat:

_ Szanowni Klienci Amber Gold, _

_ Informujemy, że w dniu dzisiejszym, tj. 13 sierpnia 2012 r. zapadła decyzja o likwidacji spółki pod firmą Amber Gold Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gdańsku. _
_ _
_ W dniu rozpoczęcia likwidacji zgodnie z Regulaminem depozytów towarowych Amber Gold Sp. z o.o. wypowie wszystkim Klientom obowiązujące umowy depozytów towarowych. _
_ _
_ Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/153/m241049.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/case_study/artykul/problemy;amber;gold;klienci;firmy;zostana;z;niczym,146,0,1139346.html) *Klienci Amber Gold zostaną z niczym? * Eksperci są zgodni w ocenie pomysłu rządu na rekompensaty. W związku z zerwaniem lokat przez Amber Gold wszystkim Klientom należy się zwrot pełnej kwoty kapitału wraz z odsetkami naliczonymi do dnia wypowiedzenia umowy. O wypłacie środków będziemy informować listownie. __ _
_ Od dnia dzisiejszego zamknięte zostają także wszystkie oddziały i AGpunkty. Wszelkie zapytania prosimy kierować do Telefonicznego Biura Obsługi Klienta pod nr 58 731 50 50. _
_ _
_ Jednocześnie informujemy, że proces likwidacji spółki będzie rozłożony w czasie. Polegać będzie na sprzedaży całego majątku przedsiębiorstwa w celu zaspokojenia wszelkich jego zobowiązań. _
_ _
_ Dziękujemy Państwu za okazane zaufanie, na bieżąco będziemy Państwa informować o sytuacji Spółki w czasie jej likwidacji. _
_ _
_ Zespół Amber Gold _
_ _

Amber Gold to firma inwestująca w złoto i inne kruszce, działająca od 2009 r. Klientów kusiła bardzo wysokim oprocentowaniem inwestycji - przekraczającym nawet 10 proc. w skali roku, które znacznie przewyższało oprocentowanie lokat bankowych.

Jak podaje _ Gazeta Wyborcza _ , Marcin Plichta a na koncie siedem wyroków sądowych w zawieszeniu. Zdaniem gazety prezes Amber Gold m. in. wyłudzał kredyty z banków czy fałszował dokumenty.

Klienci nie wytrzymali. Szykują pozewZapadła decyzja o złożeniu pozwu zbiorowego przeciwko spółce Amber Gold. Pozew zostanie złożony przez Kancelarię Prawną Chałas i Wspólnicy z siedzibą w Warszawie, wskazaną przez Piotra Sielickiego, reprezentanta grupy poszkodowanych przez spółkę.

Prace przygotowawcze do złożenia pozwu już trwają. Obecnie Kancelaria Prawna Chałas i Wspólnicy pracuje nad harmonogramem oraz systemem zgłoszeń. Poszkodowani będą mogli je składać drogą telefoniczną, e-mailową, za pośrednictwem poczty oraz bezpośrednio w siedzibie kancelarii w Warszawie lub jej biurach krajowych w Toruniu, Wrocławiu i Krakowie, a także za pomocą dedykowanej strony WWW.

Sprawa Amber Gold pod specjalnym nadzoremW Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku został powołany specjalny zespół do prowadzenia spraw związanych z działalnością gdańskiej spółki Amber Gold. Śledczy zajmują się zawiadomieniami: klientów spółki, Komisji Nadzoru Finansowego i BGŻ.

Wojciech Szelągowski z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku poinformował, że zespół został powołany ze względu na, jak to określił, _ skomplikowany charakter i wielowątkowość _ sprawy Amber Gold. W ramach tego postępowania prokuratorzy zajmują się zawiadomieniami klientów spółki oraz zawiadomieniami Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) i Banku Gospodarki Żywnościowej (BGŻ).

Do prokuratury wpłynęło już 56 zawiadomień od klientów spółki Amber Gold z całego kraju. Jak zaznaczył, dotyczą one podejrzenia popełnienia przestępstwa polegającego na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Klienci uważają, że mogli paść ofiarą oszustwa.

Postępowanie dotyczące ewentualnych nieprawidłowości związanych z działalnością Amber Gold z zawiadomienia Komisji Nadzoru Finansowego Prokuratura Okręgowa w Gdańsku prowadzi od początku lipca tego roku. W grudniu 2009 r. KNF zawiadomiła Prokuraturę Rejonową w Gdańsku, że Amber Gold może prowadzić działalność bankową bez odpowiedniej licencji.

Szelągowski wyjaśnił, że w ramach śledztwa dotyczącego Amber Gold prokuratura sprawdza też podejrzenie prania brudnych pieniędzy przez spółkę. Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło do prokuratury w połowie czerwca od Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego za pośrednictwem BGŻ.

Jednocześnie Prokuratura Okręgowa w Gdańsku prowadzi postępowanie sprawdzające ws. zawiadomienia złożonego w ubiegłym tygodniu przez prezesa Amber Gold Marcina Plichtę. Dotyczy ono _ podejrzenia popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy publicznych, pracowników Komisji Nadzoru Finansowego i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego _.

W 9 sierpnia Amber Gold sp. z o.o. zapewniła, że od środy realizuje wypłaty z zakończonych lokat swoich klientów. Według wcześniejszych zapowiedzi Plichty, przelewanie pieniędzy na konta klientów miało się rozpocząć we 7 sierpnia.

Czytaj więcej w Money.pl
Mocne słowa byłego prezesa NBP. Klienci Amber Gold są sobie winni? Leszek Balcerowicz krytykuje polityków, którzy chcą zmieniać prawo regulujące działanie parabanków.
Co po Amber Gold? Żona Plichty założyła firmę Transport lotniczy, sprzątanie, sprzedaż dywanów - nowa spółka stawia na różnorodność. Tymczasem wokół szefa parabanku zaciska się pętla.
Amber Gold się wycofuje. Sprzedała właśnie... Rzecznik linii Matthias Burkard potwierdził w rozmowie z Polskim Radiem, że przedsiębiorstwo ma nowego właściciela.
Tagi: Amber Gold, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz