Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Linie Air France odwołały połowę lotów

Zapowiedzi anulowanych rejsów znikały z tablic informujących o planowanych przylotach i odlotach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andy_Mitchell_UK/CC/Wikipedia)

Dziś pierwszy dzień zapowiedzianego na tydzień strajku pilotów. Na lotniskach Charles de Gaulle i Orly w Paryżu zrealizowano tylko połowę rejsów. Linie ostrzegły, że zakłócenia będą jeszcze większe.

Jak wcześniej zapowiedziano, pierwszego dnia protestu linie obsługiwały tylko 48 proc. połączeń. Na lotnisku Charles de Gaulle wokół stanowisk Air France zgromadziły się tłumy klientów pragnących wymienić bilety. Zapowiedzi anulowanych rejsów znikały z tablic informujących o planowanych przylotach i odlotach.

_ - Strajk jest szkodliwy dla wszystkich naszych pasażerów _ - powiedziała Catherine Jude, dyrektorka ds. operacji w Air France, przepraszając pasażerów. Linie apelują do podróżnych, którzy zarezerwowali bilety na loty między 15 a 22 września, by przełożyli podróż w celu uniknięcia kłopotów.

Piloci przystąpili do akcji strajkowej, ponieważ nie zgadzają się na zapowiadane cięcia w wydatkach firmy. Redukcje kosztów mają doprowadzić do odzyskania przez Air France części rynku utraconego na rzecz tanich przewoźników oraz linii lotniczych z państw Zatoki Perskiej. Na początku września Air France zapowiedziały utworzenie spółki córki Transavia, która ma pomóc w konkurencji z tanimi przewoźnikami.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: strajk pilotów air france, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz