Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
american airlines
29.11.2011 19:50

Linie lotnicze American Airlines ogłosiły niewypłacalność

Wniosek o ochronę przed wierzycielami ma na celu umorzenie lub restrukturyzację tych długów, w wysokości 29,6 miliarda dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(abdallahh/CC/Flickr)

O sądową ochronę przed wierzycielami na podstawie rozdziału 11 ustawy o bankructwach zwróciła się do sądu firma AMR Corporation, właściciel linii lotniczych American Airlines. Liczą one na pozbycie się części długów i obniżenie kosztów siły roboczej.

American Airlines, do niedawna największy przewoźnik lotniczy w USA, zapewniły, że zagrożenie bankructwem w żadnym stopniu nie odbije się na ich funkcjonowaniu, regularności lotów i obsłudze klientów.

Podobnie jak American Airlines postąpiły wcześniej inne amerykańskie linie lotnicze niebędące stanie wywiązać się ze swych zobowiązań płatniczych.

Procedura bankructwa pozwala firmie renegocjować umowy zbiorowe ze związkami zawodowymi. American Airlines liczą, że będą mogły dzięki temu wytargować korzystniejsze umowy ze związkiem pilotów, który odmówił niedawno poddania pod głosowanie najnowszych propozycji płacowych pracodawcy.

Kiedy konkurencja między liniami lotniczymi zaostrzyła się w ostatnich latach, American Airlines zaciągnęły wysokie pożyczki, których nie są w stanie spłacić, gdyż notowały straty.

Wniosek o ochronę przed wierzycielami ma na celu umorzenie lub restrukturyzację tych długów, w wysokości 29,6 miliarda dolarów.

Czytaj więcej o bankructwach
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t136501.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/linie;lotnicze;bliskie;bankructwa;60;procent;w;dol,124,0,978300.html) 60 proc. w dół. Zła wiadomośc dla inwestorów Właściciel American Airlines wnioskuje o ochronę przed wierzycielami
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t190553.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/bankructwa;firm;74;proc;dotyczy;malych;przedsiebiorstw,109,0,978285.html) Trzy czwarte bankructw dotyczy tych firm 74 proc. upadłości dotyczy małych przedsiębiorstw, 15 proc. firm średniej wielkości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/225/t86753.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/najbogatszy;irlandczyk;swiata;zbankrutowal,170,0,965546.html) Tak kończy jeden z najbogatszych ludzi świata Sean Quinn jest winien 2,8 mld euro bankowi Anglo-Irish i nie jest w stanie spłacić długu.
Tagi: american airlines, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka polska, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz