Notowania

Przejdź na
linie lotnicze
19.06.2012 11:42

Linie lotnicze CCA zawiesiły wszystkie loty. Pasażerowie mają problem

CCA od maja ubiegłego roku były w upadłości, ale nadal utrzymywały swą flotę i połączenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(hisks/sxc.hu)

Czeskie linie lotnicze Central Connect Airlines (CCA), latające m.in. z Pragi do Krakowa, nieoczekiwanie wczoraj wieczorem zawiesiły loty._ _

_ Ponieważ nie potwierdziły się długoterminowe prognozy sprzedaży biletów, nie osiągnięto planowanych zysków z obsługi regularnych linii. Dlatego też kierownictwo spółki CCA zdecydowało wczoraj czasowo wstrzymać ruch na wszystkich obecnych regularnych kierunkach w celu optymalizacji działania i poprawy planu restrukturyzacji _ - poinformował w komunikacie na stronach spółki jej sekretarz, Danesz Zatorsky.

Ostatni samolot CCA odleciał wczoraj o 21.30 z Pragi do Ostrawy. Na płycie lotniska pozostała natomiast mająca startować 10 minut później maszyna do Lublany. O klientów, którzy wcześniej wykupili bilety, ma zadbać czeski przewoźnik narodowy CSA.

CCA od maja ubiegłego roku były w upadłości, ale nadal utrzymywały swą flotę i połączenia. Linie regularnie latały z Pragi do Ostrawy, Krakowa, Lublany, Berlina, Hanoweru i Stuttgartu. Bilety na te połączenia sprzedawała m.in. kompania CSA, która nie obsługiwała wymienionych kierunków.

Wniosek o upadłość złożyła szwedzka spółka Siemens Financial Services z powodu długów za dzierżawę samolotu. Według niej CCA jest jej winna około 295 tys. dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl
Linie lotnicze uruchomiły nowe połączenia Linie Eurolot uruchomiły bezpośrednie połączenia z niemieckiego Heringsdorfu do Krakowa i Warszawy.
Jeśli Unia zmieni prawo, Turcy przejmą LOT Rada Nadzorcza Turkish Airlines zdecydowała zakończyć prace nad udziałem w procesie prywatyzacji Polskich Linii Lotniczych LOT.
Tak największe linie lotnicze walczą z kryzysem Ciecia połączeń, etatów i płac - tak przewoźnicy ratują się przed bankructwem.
Tagi: linie lotnicze, business news, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, gospodarka, manager, strategie, z rynku
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz