Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Linie lotnicze w Polsce. Najwięcej pasażerów przewiózł Ryanair

0
Podziel się:

Irlandzki operator ma już niemal 30 procent udziałów w cały rynku. Tuż za nim uplasował się PLL LOT.

Linie lotnicze w Polsce. Najwięcej pasażerów przewiózł Ryanair
(Piotr Blawicki/East News)

W regularnych rejsach krajowych i międzynarodowych najwięcej pasażerów przewiózł w pierwszym kwartale 2013 r. irlandzki Ryanair - poinformował ULC. Tuż za nim uplasował się PLL LOT, a dalej węgierski Wizz Air. Najwięcej podróżnych w tym czasie obsłużyło lotnisko Chopina.

Jak poinformował Urząd Lotnictwa Cywilnego na swojej stronie internetowej, Ryanair w trakcie pierwszych trzech miesięcy tego roku w krajowym i międzynarodowym ruchu regularnym przewiózł ponad 1 mln 220 tys. podróżnych, co dało mu 28,11 proc. udział w polskim rynku lotniczym. W ubiegłym roku w analogicznym okresie było to ponad 867 tys. osób i 21,44 proc. udziału w rynku.

Na drugim miejscu znalazł się PLL LOT wraz z Eurolotem wykonującym część połączeń dla LOT-u. W pierwszym kwartale tego roku LOT przewiózł ponad 1 mln 215 tys. podróżnych, uzyskując 28-proc. udział w rynku. W ub.r. było to ok. 1 mln 209 tys. osób i 29,89 proc. udziału w rynku.

Trzecią pozycję zajął węgierski Wizz Air. Z linią tą podróżowało ponad 846 tys. osób, przewoźnik uzyskał 19,51 proc. udziału w rynku. W pierwszym kwartale 2012 r. z węgierską linią poleciało ponad 857 tys. ludzi - uzyskał 21,2 proc. udziału w rynku.

Na kolejnych miejscach znalazła się niemiecka Lufthansa, za nią EasyJet i Air France. Najchętniej wybieranymi przez pasażerów w tym czasie krajami były Wielka Brytania, Niemcy, Norwegia, Włochy, Irlandia, Francja.

Z danych ULC wynika, że w ciągu pierwszych trzech miesięcy polskie lotniska obsłużyły w sumie ponad 4 mln 627 tys. osób podróżujących rejsami krajowymi i międzynarodowymi regularnymi i czarterowymi. Najwięcej osób skorzystało z warszawskiego lotniska Chopina - ponad 2 mln 106 tys. pasażerów. W ub.r. w analogicznym czasie było to ok. 1 mln 888 tys. Na drugim miejscu znalazło się lotnisko w podkrakowskich Balicach - ponad 665 tys. osób, w ub.r. było to ok. 641 tys. Dalej uplasował się Międzynarodowy Port Lotniczy Pyrzowice w Katowicach - ponad 408 tys. osób, w ub.r. lotnisko obsłużyło ok. 429 tys. pasażerów.

Czytaj więcej w Money.pl
Ryanair wznowił połączenia. Sprawdź dokąd Samoloty na trasie Łódź-Bristol latać będą w poniedziałki i w piątki.
Rekordy na lotnisku. 335 tysięcy pasażerów Kraków Airport jest największym regionalnym portem lotniczym w Polsce. W zeszłym roku odprawił rekordową liczbę 3,44 mln pasażerów.
Wizz Air uruchomi połączenia. Sprawdź, dokąd Zawieszone zostanie natomiast połączenie z irlandzkim Cork - podał w środę przewoźnik.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)