Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
linie lotnicze
09.03.2012 18:02

Linie lotnicze w Polsce pobiły kolejny rekord

Polskie porty lotnicze w 2011 r. obsłużyły ponad 21 mln pasażerów w ruchu regularnym i czarterowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(twicepix/CC/Flickr)

Ponad 21 mln pasażerów w ruchu regularnym i czarterowym obsłużyły polskie porty lotnicze w 2011 r. - poinformował Urząd Lotnictwa Cywilnego. To o 6,1 proc. więcej podróżnych niż w 2010 roku.

Dokładna liczba podróżnych odprawionych na polskich lotniskach to 21 mln 711 tys. 135 osób. Największy wzrost ruchu pasażerów zanotowało warszawskie Lotnisko Chopina, przez co jego udział w przewozach pasażerskich w Polsce wzrósł z 42 proc. w 2010 r. do 43 proc. w 2011 r.

ULC wskazał na wzrost przewozów krajowych. _ - W 2011 roku polskie porty lotnicze obsłużyły 2 mln 264 tys. 118 pasażerów podróżujących na rejsach wewnętrznych, czyli o 20 proc. więcej niż rok wcześniej. Dla porównania przewozy międzynarodowe wzrosły w tym czasie o 6 proc. _ - napisał ULC w komunikacie.

Urząd podał, że w rejsach regularnych w ubiegłym roku - tak samo jak w 2010 r.- Polacy najchętniej podróżowali do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Irlandii i Francji. Wśród miast największą popularnością cieszył się Londyn, Frankfurt i Monachium.

_ - W ramach połączeń czarterowych Polacy mniej chętnie odwiedzali Egipt, co było spowodowane niestabilnością w tym rejonie świata. Najchętniej wybierali natomiast Turcję i Grecję. Najbardziej preferowanymi kierunkami czarterowymi były Antalya, Hurghada oraz Heraklion _ - poinformował ULC.

Czytaj więcej o sytuacji na polskich lotniskach
Fatalny wynik narodowego przewoźnika Polskie Linie Lotnicze LOT za 2011 r. odnotowały 145,5 mln zł straty - poinformował w środę prezes spółki Marcin Piróg.
Są pieniądze na nowe lotnisko pod Warszawą Samorząd województwa mazowieckiego wykupi obligacje Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, jeśli spółka nie będzie miała na to pieniędzy.
Przybywa im pasażerów. A byłoby więcej Ponad 640 tys. osób zostało odprawionych na warszawskim lotnisku Chopina w listopadzie 2011 r.
Tagi: linie lotnicze, samolot, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz