Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
linie lotnicze
28.09.2012 07:49

Linie lotnicze z Białorusi chcą wozić więcej pasażerów

Belavia poinformowała o planowanym zwiększeniu liczby klientów w 2012 r. Zarząd spółki szacuje, że będzie to 25-proc. wzrost w porównaniu do 2011 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PhillipC/CC/Flickr)

Belavia - Belarusian Airlines, białoruskie państwowe linie lotnicze, planują zwiększyć przewóz pasażerów - podała rosyjska agencja informacyjna RIA - Nowosti.

Białoruski przewoźnik lotniczy poinformował o planowanym zwiększeniu liczby klientów w 2012 roku. Zarząd Belavia szacuje, że będzie to 25-proc. wzrost, do 1,3 mln pasażerów w porównaniu do 2011 roku.

Spółka poinformowała również, że 23 września br. z usług Belavia skorzystał milionowy pasażer, który leciał samolotem relacji Mińsk-Nowosybirsk.

Służba prasowa białoruskich linii lotniczych tłumaczy, że znaczny wzrost ruchu pasażerskiego jest związany ze wzrostem liczby pasażerów tranzytowych, którzy korzystają z oferty Belavia. Obecnie liczba tych klientów wynosi ponad 20 proc. ogólnej liczby pasażerów korzystających z połączeń regularnych.

Belavia - Belarusian Airlines jest największym białoruskim przewoźnikiem lotniczym, który realizuje regularne loty do 23 krajów Europy i Azji. Spółka generuje 65 proc. ruchu pasażerskiego portu lotniczego w Mińsku.

W dyspozycji Białorusinów znajduje się 17 statków lotniczych - sześć samolotów Boeing 737-500, trzy maszyny Boeing 737-300, cztery CRJ 100/200, jeden Embraer 175 oraz trzy Tu-154M.

Czytaj więcej w Money.pl
Duże linie lotnicze zaoferują tańsze loty Linie te mają podjąć działalność od początku przyszłego roku, dysponując 90 samolotami, obsługiwanymi przez 900 pilotów oraz około 2 tys. osób personelu kabinowego.
Maszyna Ryanaira zawróciła na lotnisko Piloci zdecydowali się zawrócić na lotnisko we Frankfurcie z powodu problemów technicznych.
Upadek LOT-u? Prezes firmy przemówił PLL LOT o kilkadziesiąt milionów złotych poprawi wynik finansowy na koniec tego roku, wobec wyniku za cały 2011 rok.
Tagi: linie lotnicze, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz