Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
linie lotnicze
21.06.2012 16:10

Linie lotnicze z Rosji zamówiły cztery Airbusy A380

Druga co wielkości w Rosji kompania lotnicza Transaero podpisała dziś w Petersburgu zamówienie na cztery Airbusy A380.

Podziel się
Dodaj komentarz
(abdallahh/CC/Flickr)

Druga co wielkości w Rosji kompania lotnicza Transaero podpisała dziś w Petersburgu zamówienie na cztery Airbusy A380 na łączną kwotę 1,7 mld dolarów. Jest to pierwsze zamówienie na rynek rosyjski tych największych na świecie samolotów pasażerskich.

Umowę podpisała dyrektor generalna Transaero Olga Pleszakowa i wiceprezes Airbusa na Europę Christopher Buckley na marginesie 16. Międzynarodowego Forum Ekonomicznego, odbywającego się w Petersburgu z udziałem prezydenta Rosji Władimira Putina.

_ - To historyczna chwila dla Airbusa. Jest to pierwszy kontrakt na samoloty A380 w Rosji i w całej Wspólnocie Niepodległych Państw _ - powiedział Buckley po podpisaniu umowy. _ - Wierzymy, że firma nie poprzestanie na zakupie tych czterech samolotów i mamy nadzieję, że będą kolejne _ - dodał.

Zamówienie to potwierdza, że linie lotnicze Transaero chcą odnowić swoją flotę.W grudniu ubiegłego roku rosyjski przewoźnik zakupił osiem samolotów pasażerskich średniego zasięgu Airbus A320neo po tym, jak w listopadzie nabył cztery Boeingi 747-8.

_ - Airbusowi udało się zaczepić na rynku Transaero. Firma wybrała dwie z naszych maszyn, więc wierzymy, że mamy przed sobą dość obiecującą przyszłość _ - podkreślił Buckley w rozmowie z agencją AFP.

Jak sprecyzowała Pleszakowa, zamówione samoloty A380, które mają być dostarczane od początku roku 2015, będą przeznaczone do lotów zwłaszcza na trasach między Moskwą a krajami Azji Południowo-Wschodniej i Karaibami.

Konsorcjum lotnicze Airbus poinformowało w komunikacie, że wraz z czwartkowym zamówieniem do 257 wzrosła liczba zamówionych A380 dla 20 klientów na całym świecie. Do tej pory Airbus dostarczył ośmiu klientom 77 maszyn tego typu.

Jak zapowiedział Christopher Buckley, firma ma nadzieję sprzedać jeszcze w tym roku od 600 do 700 maszyn. Kompania Transaero podpisała również w czwartek kontrakt na zakup sześciu odrzutowców pasażerskich Suchoj Superjet 100 z opcją na dziesięć dodatkowych maszyn. Kontrakt opiewa na 212,4 mln dolarów i może osiągnąć nawet do 566,4 mln USD, jeśli dodatkowa opcja zostanie zrealizowana. Superjety również mają być dostarczane od początku 2015 r. Superjet 100 to pierwszy rosyjski samolot pasażerski po rozpadzie ZSRR i wielka nadzieja rosyjskiego przemysłu lotniczego.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska firma pracuje dla Airbusa Wysokość kontraktu objęta jest tajemnicą handlową.
Sylwester na pokładzie Airbusa? Za 60 tys. dol. Samolot będzie miał na kadłubie wymalowane twoje imię, a na pokładzie pomieści 145 osób.
Zarabiają mniej, ale prognozy i tak w górę EADS poinformował, że w trzecim kwartale zyski firmy były o 15 proc. niższe niż przed rokiem.
Tagi: linie lotnicze, airbus, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz