Notowania

Przejdź na
carlos slim
05.03.2013 06:35

Lista najbogatszych Forbes. Carlos Slim wygrał po raz czwarty z rzędu

Na liście wzrosła liczba kobiet - do 138 ze 104 w roku ubiegłym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(José Cruz/ABr/PD/Wikipedia)

Meksykański potentat branży telekomunikacyjnej Carlos Slim czwarty rok z rzędu jest najbogatszym człowiekiem świata - wynika z opublikowanego w poniedziałek dorocznego rankingu amerykańskiego magazynu _ Forbes _. Na liście miliarderów jest 1426 osób.

Z 73 miliardami dolarów (o 4 mld więcej niż przed rokiem) Slim wyprzedza (tak samo jak w roku ubiegłym) współzałożyciela firmy Microsoft Billa Gatesa z 67 mld; Gates wzbogacił się w porównaniu z r. 2012 o 6 mld dolarów.

Na miejscu trzecim plasuje się Hiszpan Amancio Ortega, twórca sieci konfekcyjnej Zara. Jego fortuna to 57 mld dolarów). Wyprzedził Amerykanina Warrena Buffetta, inwestora i filantropa, posiadacza majątku o wartości 53,5 mld dolarów.

Na liście znalazło się 210 nowych nazwisk. Wzrosła też na niej liczba kobiet - do 138 ze 104 w roku ubiegłym.

Najbogatszą kobietą świata jest Francuzka, współwłaścicielka firmy kosmetycznej L'Oreal Liliane Bettencourt z fortuną o wartości 30 mld dolarów. Przesunęła się z miejsca 15. na 9.

USA pozostają tym miejscem świata, gdzie jest najwięcej miliarderów - 442. Dalej jest region Azji i Pacyfiku (386), na trzecim miejscu znalazła się Europa (366), czwarte przypadło Ameryce Południowej (129).

Dla najbogatszych tego świata kryzys nie jest problemem: mają w tym roku ogółem 5,4 biliona dolarów w porównaniu z 4,6 bln w roku ubiegłym. O 200 wzrosła też liczba miliarderów, których na liście jest obecnie 1426, co - jak pisze AFP - jest rekordem absolutnym od 26 lat, gdy powstała ta klasyfikacja.

Czytaj więcej o najbogatszych ludziach na świecie w Money.pl
Tam jest najwięcej miliarderów. USA straciły Najbogatszy Azjata, mieszkaniec Hong Kongu - Li Ka Szing ma prawie dokładnie połowę tego, co Carlos Slim - najbogatszy człowiek na Ziemi.
Meksykańczyk najbogatszy na świecie Jego nazwisko jest znane wszystkim Meksykańczykom. Jest jednym z najważniejszych graczy na krajowym i światowym rynku.
Floyd Mayweather najlepiej zarabiającym sportowcem świata Magazyn "Forbes" opublikował swoją coroczną listę najlepiej zarabiających sportowców świata. Na czele zestawienia znalazł się amerykański bokser.
Tagi: carlos slim, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz