Notowania

Przejdź na
olt express
27.07.2012 16:00

LOT chce przejąć pasażerów OLT Express

Polskie Linie Lotnicze na najpopularniejszych kierunkach z Warszawy będą podstawiać samoloty z większa liczbą miejsc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sporst/CC/Flickr)

Polskie Linie Lotnicze LOT na najpopularniejszych kierunkach z Warszawy - np. do Gdańska, Wrocławia czy Krakowa - będą podstawiać samoloty z większa liczbą miejsc - poinformowała spółka. Ma to związek z zawieszeniem połączeń przez OLT Express.

Jak poinformował w komunikacie PLL LOT, przewoźnik na bieżąco analizuje sytuację w portach krajowych.

_ W przypadku zapotrzebowania dokonuje podmian samolotów na większe. W godzinach nocnych dokonano takich zamian na rejsach do Gdańska, Wrocławia i Krakowa _ - poinformowała spółka w piątkowym komunikacie wydanym w związku z zawieszeniem działalności jej konkurenta OLT Express.

LOT podał, że na wybranych trasach krajowych można jeszcze kupić bilety na najbliższe dni._ W przyszłym tygodniu LOT, w przypadkach uzasadnionych ekonomicznie, podejmie decyzję o uruchomieniu na stałe w rozkładzie lotów dodatkowych rejsów na wybranych trasach krajowych _ - napisała spółka.

Podczas piątkowej konferencji prasowej dyrektor zarządzający OLT Express Jarosław Frankowski powiedział dziennikarzom, że prawdopodobnie jeszcze w piątek zostanie złożony wniosek o upadłość spółki OLT Express Regional.

W piątek Urząd Lotnictwa Cywilnego bezterminowo zawiesił koncesję lotniczą spółce OLT Express Regional. Oznacza to, że firma nie może wykonywać działalności gospodarczej w zakresie przewozu lotniczego. OLT Express Poland, który wykonuje rejsy czarterowe, wykonuje je na zasadach określonych w przyznanej im przez ULC koncesji.

W czwartek późnym wieczorem OLT Express na swojej stronie internetowej poinformował, że od piątku zawiesza wszystkie rejsy regularne, do odwołania. Wstrzymana została sprzedaż biletów lotniczych.

OLT Express powstało w 2011 roku w wyniku przejęcia przez strategicznego inwestora - firmę Amber Gold - dwóch polskich przewoźników: OLT Jetair - obecnie OLT Express Regional oraz Yes Airways - obecnie OLT Express Poland.

Czytaj więcej w Money.pl
Amber Gold wycofuje się z inwestycji w OLT Express Dyrektor zarządzający tanich linii Jarosław Frankowski poinformował, że firma złoży wniosek o upadłość.
Koniec lotów OLT. Będzie wniosek o upadłość Urząd Lotnictwa Cywilnego zawiesił koncesję OLT. 130 tysięcy pasażerów nie wyleci.
KNF ostrzega przed tą spółką. Słusznie? Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że umieściła spółkę Amber Gold na liście ostrzeżeń publicznych.
Tagi: olt express, business news, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz