Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

LOT czeka na odszkodowanie od Boeinga

0
Podziel się:

Minister skarbu Włodzimierz Karpiński ujawnił, na ile spółka szacuje swoje straty z tytułu uziemienia Dreamlinerów.

LOT czeka na odszkodowanie od Boeinga
(Iwanczuk/Reporter)
bECGvMJh

PLL LOT czeka na propozycję rekompensaty od Boeinga, a swoje koszty uziemienia Dreamlinerów szacuje na ponad 100 milionów złotych.

Minister skarbu Włodzimierz Karpiński mówił w radiowej Jedynce, że według wstępnych deklaracji amerykański koncern przedstawi swoje propozycje w lipcu.

Podkreślił, że w grę może wchodzić nie tylko odszkodowanie w gotówce, ale upusty przy kolejnych zakupach.

bECGvMJj

Karpiński ma nadzieję, że suma pomocy państwowej dla LOT będzie mniejsza niż zakładane obecnie ponad 380 mln złotych. Podkreślił, że jest jeszcze możliwość bardziej efektywnego zarządzania. Minister dodał, że tak czy inaczej, celem nadrzędnym jest doprowadzenie do rentowności LOT-u.

Od początku czerwca Dreamlinery znów są we flocie LOT-u. Wcześniej przez wiele miesięcy były uziemione z powodu problemów z akumulatorami.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister Skarbu warunkowo zatwierdził plan restrukturyzacji LOT - _ To ostatnia próba ratowania spółki _ - podkreśla. LOT nie będzie mógł otrzymać wsparcia z publicznych pieniędzy przez następne 10 lat.
LOT nie odzyska pieniędzy od Boeinga Przedstawiciele Polskich Linii Lotniczych LOT prowadzą rozmowy w tej sprawie z firmą Boeing.
Mają 40 milionów straty. Wyjdą z tego? Brytyjskie, tanie linie lotnicze Flybe są w tarapatach. Przewoźnik, który obsługuje także loty do Warszawy, odnotował w ciągu ostatnich 12 miesięcy ogromny wzrost strat.
bECGvMJK
business news
wiadomości
KOMENTARZE
(0)