Notowania

boeing
30.01.2013 10:59

LOT o sprawie zamienników Dreamlinera

PLL LOT przygotowuje strategię w sprawie Dreamlinerów - mówi rzecznik przewoźnika Marek Kłuciński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiał prasowy)

PLL LOT przygotowuje strategię w sprawie Dreamlinerów - mówi rzecznik przewoźnika Marek Kłuciński. O tym, że LOT powinien domagać się od Boeinga samolotów zamiennych mówił Donald Sadoway, ekspert z Instytutu Technologicznego Massachusetts.

Uważa on, że polskie linie mogłyby zwrócić się do Boeinga o samoloty zastępcze. Jako prezes lotu zwróciłby się z tym osobiście do prezesa Boeinga.

Rzecznik LOT-u nie zaprzeczył, że taka możliwość będzie brana pod uwagę. Powiedział, że w tej chwili badana jest strona formalno-prawna stosunków z producentem samolotów, by w odpowiednim momencie wystąpić do niego. Z drugiej strony sumowane są wszystkie koszty związane z przestojem Dreamlinerów. Dodał, że samoloty Boeing 767 mogą obsługiwać dalekie trasy do marca.

Marek Kłuciński nie chciał zdradzać szczegółów postępowania LOT - u w sprawie Dreamlinerów. Nie chciał też podać terminu wystąpienia do Boeinga w sprawie ewentualnej rekompensaty za uziemienie samolotów.

Czytaj więcej w Money.pl
Od Boeinga powinniśmy dostać nowe samoloty Dobrym pomysłem byłoby na przykład udostępnienia innych samolotów na czas naprawy Dreamlinerów - uważa światowej sławy ekspert lotnictwa.
LOT dostał nowy samolot i eskortę F-16 Polski przewoźnik stał się pierwszą europejską linią lotniczą, mającą we flocie tego typu maszynę.
Zbadali uziemione Dreamlinery. Nie wykryli... Inspektorzy badający uszkodzenia akumulatorów w samolotach Boeing 787 Dreamliner nie doszukali się żadnych wad.
Tagi: boeing, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz