Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

LOT powinien domagać się rekompensaty za zawodne Dreamlinery

0
Podziel się:

Dobrym pomysłem byłoby na przykład udostępnienia innych samolotów na czas naprawy Dreamlinerów - uważa światowej sławy ekspert lotnictwa.

LOT powinien domagać się rekompensaty za zawodne Dreamlinery
(Iwanczuk/Reporter)

Dobrym pomysłem byłoby na przykład udostępnienia innych samolotów na czas naprawy Dreamlinerów. Taka opinię wyraził Donald Sadoway, ekspert w dziedzinie technologii akumulatorów i profesor prestiżowego Instytutu Technologicznego Massachusetts.

Profesor Donald Sadoway uważa, że problem z zapalającymi się akumulatorami może podważyć zaufanie do Boeinga. - _ W samolotach nie ma drugiej szansy. Błędy kończą się na cmentarzu _ - mówi profesor Sadoway.

Jest on przekonany, że Boeing pracuje dzień i noc, by rozwiązać problem. Jednak linie lotnicze, które kupiły Dreamlinery, każdego dnia ponoszą straty. _ - Nie byłbym zaskoczony, gdyby niektóre z tychy firm zażądały rekompensaty od Boeinga _ - podkreśla amerykański ekspert.

Uważa on, że polskie linie lotnicze LOT mogłyby zwrócić się do Boeinga o samoloty zastępcze: _ Gdybym był szefem LOT-u, zadzwoniłbym tez do prezesa Boeinga i powiedział: Czy możecie na czas naprawy Dreamlinerów podesłać do wykorzystania Boeingi 777, które będziemy mogli używać zamiast 787. Dziękujmy Panu bardzo _.

Donald Sadoway podkreśla, że LOT i inni właściciele Dreamlinerów powinni domagać się od Boeinga pełnej informacji na temat problemów z Dreamlinerami, ponieważ firma ta nie ujawnia wszystkiego opinii publicznej oraz mediom.

Czytaj więcej w Money.pl
Dreamlinery w Polsce będą jednak latać? Boeing 787 należący do polskiego przewoźnika LOT rozpoczął inauguracyjny lot dalekodystansowy z Warszawy do Chicago.
Awaria Dreamlinerów. Wysyłają je na przegląd Koncern Boeing stwierdził w kilku swoich samolotach Dreamliner problemy związane z nieszczelnymi przewodami paliwowymi, dlatego cała flota tych maszyn zostanie skierowana na przegląd.
Dreamliner wylądował! Już jest! Najnowocześniejszy pasażerski samolot świata Boeing 787 Dreamliner w barwach LOT-u wylądował na warszawskim lotnisku Chopina.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)