Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pomoc dla lot-u
28.05.2013 15:04

LOT wysłał do MSP poprawiony plan restrukturyzacji

LOT wysłał wczoraj do resortu skarbu poprawiony plan restrukturyzacji - poinformował dziennikarzy wiceminister skarbu Rafał Baniak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Iwanczuk/Reporter)

LOT wysłał wczoraj do resortu skarbu poprawiony plan restrukturyzacji - poinformował dziennikarzy wiceminister skarbu Rafał Baniak. Z nieoficjalnych informacji wynika, że spółka może poprosić o drugą transzę pomocy w wysokości około 400 mln złotych._ _

_ - Wczoraj wpłynął do MSP poprawiony plan restrukturyzacji LOT-u; zakłada on m.in. udzielenie wsparcia finansowego dla spółki. Przekazany zostanie teraz do zaopiniowania innym resortom _ - powiedział dziennikarzom Baniak.

We wtorek _ Rzeczpospolita _ podała, że przewoźnik chce poprosić o drugą transzę pomocy na poziomie 300-350 mln zł. Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że może to być bliżej 400 mln zł.

Polskie Linie Lotnicze LOT znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Dlatego w ubiegłym roku zarząd przewoźnika wystąpił do ministra skarbu o przyznanie pomocy finansowej. W pierwszej transzy poprosił o 400 mln zł, a w sumie ma to być ok. 1 mld zł.

Pod koniec grudnia 2012 r. resort skarbu przelał spółce 400 mln zł pożyczki - pieniądze te zostały przeznaczone na spłatę przeterminowanych zobowiązań (318 mln zł) i pokrycie strat operacyjnych.

Czytaj więcej w Money.pl
LOT czeka na Dreamlinery. Prezes wylicza straty Sebastian Mikosz zapewnia, że już w maju wróci pierwszy Boeing 787. Jak dotąd spółka straciła przez uziemione samoloty kilkaset milionów złotych.
24 godziny na tani LOT. Promocja przewoźnika Przez dobę będzie można kupić bilety taniej nawet o 70 proc.
LOT jak tanie linie? Tego chce minister Mikołaj Budzanowski zapowiedział redukcję zatrudnienia w spółce. Personel latający musi liczyć się również w wydłużeniem czasu pracy.
Tagi: pomoc dla lot-u, lot, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz