Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lotniska w Polsce. Rekordowy lipiec w porcie lotniczym Jasionka

0
Podziel się:

Dobre wyniki lotnisko powinno zanotować też w pozostałych miesiącach, bo od 3 września uruchomione będą nowe połączenia do Rzymu i Paryża, a od 12 września dwa nowe połączenia z Frankfurtem.

Lotniska w Polsce. Rekordowy lipiec w porcie lotniczym Jasionka
(Tab59/CC BY-SA 2.0/Flickr)

W lipcu br. w porcie lotniczym w podrzeszowskiej Jasionce odprawionych zostało ponad 69 tys. podróżnych. To rekord w historii lotniska - poinformował rzecznik portu Łukasz Sikora. Dodał, że w lipcu ubiegłego roku odprawionych było 66 tys. osób.

Sikora zaznaczył jednak, że licząc od początku roku ruch pasażerski na lotnisku wciąż jest mniejszy - o 2,4 proc. - w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2012. - _ Powoli niwelujemy straty z początku bieżącego roku, kiedy przez fatalne warunki pogodowe, na przełomie marca i kwietnia, straciliśmy ok. 10 tysięcy pasażerów z powodu odwołanych i przekierowanych rejsów _ - dodał rzecznik.

Jak podkreślił prezes spółki zarządzającej lotniskiem Stanisław Nowak, podrzeszowskie lotnisko powinno niebawem wyjść już na plus. - _ Lipiec i sierpień to najlepsze miesiące dla ruchu pasażerskiego, bowiem oprócz regularnych połączeń funkcjonuje wzmożony ruch czarterowy, tak więc nasz wynik powinien przybrać już dodatnie wartości na koniec tego miesiąca _ - powiedział Nowak.

Jego zdaniem, dobre wyniki lotnisko powinno zanotować również w pozostałych miesiącach, bowiem od 3 września uruchomione będą nowe połączenia do Rzymu i Paryża, a od 12 września dojdą dwa nowe połączenia z Frankfurtem. Nowak liczy, że dzięki temu uda się poprawić ubiegłoroczny wynik (565 tys.) pasażerów odprawionych w porcie.

Z lotniska w Jasionce można obecnie dotrzeć m.in.: do Frankfurtu, Warszawy, Manchesteru, Barcelony-Girony, Londynu (lotniska w Stansted i Luton) i Bristolu.

Czytaj więcej w Money.pl
Lotnisko w Katowicach. W lipcu najwięcej pasażerów Lipiec tradycyjnie jest miesiącem, kiedy porty lotnicze odprawiają najwięcej pasażerów. W Pyrzowicach było ich niespełna 325 tysięcy - wobec prawie 340 tysięcy w tym samym miesiącu przed rokiem.
Szykują się spore zmiany na gdańskim lotnisku Port Lotniczy Gdańsk imienia Lecha Wałęsy ogłosił dziś pierwszy etap przetargu na rozbudowę drugiego terminalu pasażerskiego.
Rekordowy czerwiec lotniska w Krakowie Tto kolejny, piąty już rekordowy miesiąc w tym roku i najlepszy czerwcowy wynik w historii krakowskiego lotniska.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)