Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lotnisko chopina
26.11.2012 13:56

Lotnisko Chopina planuje nowe inwestycje

Ponad 500 mln zł na inwestycje planuje przeznaczyć w 2013 r. warszawskie lotnisko - poinformował rzecznik portu Przemysław Przybylski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ponad 500 mln zł na inwestycje planuje przeznaczyć w 2013 r. warszawskie Lotnisko Chopina - poinformował rzecznik portu Przemysław Przybylski. Pieniądze mają być przeznaczone m.in. na remont dłuższego pasa startowego, płyt postojowych oraz dróg kołowania.

_ - W przyszłym roku planujemy przeznaczyć ponad pół miliarda zł na inwestycje w naszym porcie. Wszystkie inwestycje mają na celu usprawnienie pracy lotniska. Chcemy m.in. wyremontować dłuższą drogę startową, ma być wzmocniona jej nawierzchnia. Prace budowlane mają rozpocząć się w marcu 2013 r. _ - oznajmił Przybylski.

W planach portu jest również przebudowa dróg kołowania, płyt postojowych, rozbudowa płyt do odladzania samolotów, a także wybudowanie nowych płyt postojowych.

_ - Po remoncie, lotnisko z wykorzystaniem dwóch dróg startowych będzie mogło obsługiwać do 42 operacji na godzinę, czyli startów i lądowań samolotów. Obecnie wykonywanych jest 36 operacji _ - powiedział rzecznik.

Przybylski przypomniał, że w przyszłym roku będzie kontynuowana rozpoczęta w tym roku modernizacja starej części terminala i zintegrowanie go z nowym terminalem.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy, General Aviation oraz cargo. W 2011 r. z usług lotniska skorzystało ponad 9,3 mln pasażerów, co stanowi prawie 43 proc. całkowitego ruchu pasażerskiego w Polsce. Łącznie w okresie styczeń-październik br. na lotnisku obsłużonych zostało 8,4 mln pasażerów - o 4 proc. więcej niż w tym samym czasie w ubiegłego roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Okęcie odprawiło mniej pasażerów. Dlaczego? Ponad 917 tys. osób odprawiono na warszawskim Lotnisku Chopina w sierpniu. To o ponad 6 proc. mniej niż w 2011 roku.
Nowe lotnisko otwarte. Pokona Okęcie? Od dziś lotnisko w podwarszawskim Modlinie rozpoczyna obsługę regularnych rejsów.
Okęcie będzie mogło przyjąć więcej pasażerów Od kilkunastu dni trwają przygotowania do ponownego uruchomienia, tylko na Euro 2012, dawnego terminalu Etiuda.
Tagi: lotnisko chopina, lotnisko, business news, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz