Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
baa
05.09.2011 06:00

Lotnisko Stansted na sprzedaż. Bo konkurencja za mała

BAA rozpoczęło sondowanie rynku w kwestii sprzedaży podlondyńskiego lotniska Stansted. Cena to co najmniej miliard funtów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(luisvilla/CC/Flickr)

Zdaniem informatorów _ The Telegraph _ firma zamierza w ciągu miesiąca wybrać bank, który zająłby się przeprowadzeniem transakcji. Jej sfinalizowanie zaplanowane jest na przyszły rok.

Sprzedaż lotniska została wymuszona przez brytyjski urząd antymonopolowy, który nakazał należącej do hiszpańskiej grupy Ferrovial firmie sprzedaż lotniska Stansted i jednego z lotnisk w Szkocji - w Glasgow lub Edynburgu.

W lipcu urząd stwierdził, że sprzedaż pozwoli pasażerom czerpać korzyści dzięki zwiększeniu konkurencji między operatorami brytyjskich lotnisk.

Czytaj więcej o brytyjskich lotniskach w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t92907.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/ryanair;chce;milionow;od;operatora;stansted,243,0,882675.html) Ryanair chce milionów. Pójdzie do sądu? Irlandzka tania linia lotnicza chce, by firma BAA, która zarządza podlondyńskim lotniskiem Stansted, zrezygnowała z opłat w wysokości 175 mln funtów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/t115971.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/koniec;walki;musza;sprzedac;lotniska,197,0,804037.html) Koniec walki. Muszą sprzedać lotniska Operator największych brytyjskich lotnisk musi sprzedać podlondyńskie Stansted lub porty w Glasgow lub Edynburgu.

BAA musiała już sprzedać lotnisko Gatwick. Zdaniem brytyjskiego serwisu potencjalnymi kupcami Stansted mogą być ci, którym nie udało się kupić Gatwick. To m.in. kanadyjski fundusz Borealis i grupa inwestorów, której przewodzi infrastrukturalny fundusz Citigroup.

Tagi: baa, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz