Notowania

donald tusk
14.02.2013 13:56

Lotnisko w Modlinie nie będzie funkcjonować aż do grudnia

- Ci, którzy są za to odpowiedzialni, niezależnie od wybiegów, od prawników, od obecności w studiach telewizyjnych za to co zrobili, a raczej za to co zepsuli, co zmarnowali, na pewno odpowiedzialności nie unikną - obiecał premier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jakub Kamiński)

Remont pasa startowego w Modlinie potrwa w najgorszym razie do grudnia 2013 roku. Taki jest jeden z wariantów, brany pod uwagę przez generalnego wykonawcę inwestycji, firmę Erbud. Podwarszawskie lotnisko nie funkcjonuje od 22 grudnia.

Dariusz Grzeszczak z Erbudu powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że czas trwania prac zależy od tego, jaki wariant wybierze zleceniodawca. Gdyby do naprawy użyć betonu asfaltowego, to przy rozpoczęciu prac w połowie marca, zakończyłyby się one pod koniec maja. Gdyby natomiast użyć betonu cementowego, to prace potrwałyby trzy miesiące dłużej. To jednak nie koniec.

Dariusz Grzeszczak podkreślił, że Erbud chce przekonać zleceniodawcę do wyboru betonu asfaltowego. Dodał, że beton asfaltowy się sprawdził, gdyż wykonano z niego środkową część pasa startowego w Modlinie.

Na temat sytuacji na lotnisku wypowiedział się również premier Donald Tusk. - Wszyscy, którzy są winni problemów na lotnisku w Modlinie, nie unikną odpowiedzialności - powiedział premier.

_ Obserwuję to też z zażenowaniem; szczególnie ten pojedynek między tymi, który wykonywali i tymi, którzy zlecali. W tej chwili zdaje się mamy dość paniczną próbę szukania na siłę odpowiedzialnych za to, co się stało _ - powiedział Tusk.

Dodał, że nikt z odpowiedzialnych za problemy na lotnisku Modlin nie uniknie odpowiedzialności. _ Nie ulega wątpliwości, biorąc pod uwagę jaskrawość tego skandalu, że ci, którzy są za to odpowiedzialni, niezależnie od wybiegów, od prawników, od obecności w studiach telewizyjnych za to co zrobili, a raczej za to co zepsuli, co zmarnowali, na pewno odpowiedzialności nie unikną _ - podkreślił.

Lotnisko w Modlinie od kilku tygodni nie przyjmuje dużych samolotów pasażerskich. 22 grudnia inspektor nadzoru budowlanego zdecydował o zamknięciu dwóch tzw. progów - o numerach 08 i 26 - betonowych odcinków, o długości 500 m każdy, na początku i końcu pasa startowego. Droga startowa skróciła się do 1500 m, co spowodowało, że samoloty takie jak Airbus A320 lub Boeing 737 nie mogą tam wykonywać operacji lotniczych. Rejsy z Modlina zostały przeniesione do innych portów lotniczych, głównie na lotnisko Chopina.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier o LOT: W końcu przestanie istnieć? _ Jeśli LOT nie zostanie twardo zrestrukturyzowany, przestanie istnieć i nie będzie tutaj tak jak w poprzednich latach takiej nieustannej kroplówki _.
Modlin wciąż zamknięty. Trwa walka na słowa Firma Erbud miała stały dostęp do pasa startowego - utrzymują władze lotniska w Modlinie. To odpowiedź na zarzuty przedstawicieli spółki.
Kluczowa kontrola w Modlinie. Wrócą samoloty? Dziś mają być przeprowadzone ostateczne kontrole wykonania napraw przy obydwu progach drogi startowej na lotnisku w Modlinie.
Tagi: donald tusk, business news, strategie firm, kraj, manager, strategie, zarządzanie, marketing i zarządzanie, case study, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, z rynku
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz