Notowania

modlin
09.02.2013 18:32

Lotnisko w Modlinie nie potrzebuje nowego pasa startowego?

Marszałek województwa mazowieckiego powiedział, że wystarczy zdjęcie około 20-centymetrowej, wierzchniej warstwy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jakub Kamiński)

*Wystarczy zdjąć wierzchnią warstwę, całego pasa startowego nie trzeba rozbierać. To opinia marszałka województwa mazowieckiego o lotnisku w Modlinie. *

Kilka dni temu rozbiórkę proponował dyrektor Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych profesor Ryszard Szczepanik. Jego zdaniem, ilość wyłuszczeń na wadliwej części pasa jest tak duża, że odpryski mogą się dostać do silnika bądź pod oponę samolotu.

Marszałek Adam Struzik powiedział, że - według jego wiedzy - wystarczy zdjęcie około 20-centymetrowej, wierzchniej warstwy wadliwie wykonanego pasa.

- _ O rozmiarach remontu muszą przesądzić eksperci, którzy też wezmą za to odpowiedzialność. Według mojej wiedzy dzisiaj, trudno mówić o całym zburzeniu pasa, to za daleko idące wnioski _- mówi Struzik.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MARSZAŁKA:

Lotnisko w Modlinie jest zamknięte dla lotów rejsowych od 22 grudnia ubiegłego roku. Powodem są kruszące się fragmenty pasa startowego. Od tamtego czasu kilkakrotnie przekładano termin jego otwarcia. Nieoficjalnie mówi się, że samoloty wrócą tam na przełomie maja i kwietnia.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/m257482.jpg ) ] (http://dom.money.pl/budownictwo/wiadomosci/artykul/lotnisko;w;modlinie;do;kontroli;kiedy;wroca;samoloty,25,0,1226777.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kluczowa kontrola w Modlinie. Wrócą samoloty? Dziś mają być przeprowadzone ostateczne kontrole wykonania napraw przy obydwu progach drogi startowej na lotnisku w Modlinie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/82/m243026.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/modlin;wciaz;zamkniety;lotnisko;odpiera;zarzuty,49,0,1237553.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Modlin wciąż zamknięty. Trwa walka na słowa Firma Erbud miała stały dostęp do pasa startowego - utrzymują władze lotniska w Modlinie. To odpowiedź na zarzuty przedstawicieli spółki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/m257553.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wazna;decyzja;w;sprawie;modlina;to;koniec;lotniska,15,0,1236751.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ważna decyzja w sprawie Modlina. To koniec lotniska? Pas startowy jest źle naprawiony i nadal stanowi zagrożenie dla samolotów. Inspektor nadzoru budowlanego twardo mówi, że...
Tagi: modlin, business news, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz