Notowania

Przejdź na
modlin
17.08.2012 06:13

Lotnisko w Modlinie podsumowuje pierwszy miesiąc działalności

Rekord liczby odprawionych osób i rejsów padł w piątek 10 sierpnia, kiedy obsłużono 6 tys. 407 podróżnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Przez pierwszy miesiąc działania port lotniczy Warszawa-Modlin obsłużył ponad 160 tys. pasażerów; w tym czasie na lotnisku przeprowadzono 1106 operacji lotniczych, czyli startów i lądowań - poinformowali w komunikacie przedstawiciele portu.

Od 16 lipca do 15 sierpnia 2012 r. lotnisko obsłużyło 161 tys. 119 pasażerów i wykonało 1 tys. 106 operacji lotniczych. Z lotniska operują linie WizzAir i Ryanair. Według informacji portu, WizzAir obsłużył 118 tys. 956 pasażerów i 782 operacje lotnicze, a Ryanair - 41 tys. 800 pasażerów i 322 operacje lotnicze.

Rekord liczby odprawionych osób i rejsów padł w piątek 10 sierpnia, kiedy obsłużono 6 tys. 407 podróżnych. Lotnisko podkreśla, że najwięcej operacji lotniczych (42) odbywa się w każdy piątek.

Z portu lotniczego w Modlinie można obecnie polecieć do 21 miast europejskich: Barcelony, Glasgow, Brukseli, Paryża, Eindhoven, Mediolanu, Liverpoolu, Sztokholmu, Budapesztu, Oslo, Londynu, Rzymu, Forli, Dublina, Stavanger, Bourgas, Cork, Madrytu, Doncaster, Malmo oraz Goeteborga. Od września planowane są połączenia do Bristolu, Manchesteru i Duesseldorfu.

Koszt inwestycji związanej z uruchomieniem Portu Lotniczego Warszawa-Modlin to około 250 mln zł. 102 mln zł pochodzi z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Unia Europejska przyznała dofinansowanie w wysokości ok. 76 mln zł. Kolejne 168 mln zł unijnej dotacji trafi na zakup 16 elektrycznych pociągów i budowę stacji kolejowej na lotnisku w Modlinie.

Lotniskiem zarządza spółka Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin. Jej udziałowcami są: Agencja Mienia Wojskowego, województwo mazowieckie, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze oraz miasto Nowy Dwór Mazowiecki.

Czytaj więcej w Money.pl
Oni też uciekają z Warszawy do Modlina Irlandzki przewoźnik Ryanair, chce uruchomić 19 nowych połączeń z podwarszawskiego lotniska.
Lądował pierwszy samolot na nowym lotnisku Dziś odbyła się oficjalna inauguracja działalności Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Koszt wybudowania nowego portu wyniósł ok. 380 mln zł.
Nie wyrobili się na Euro. Dziś wielkie otwarcie W niedzielę odbyła się oficjalna inauguracja działalności Portu Lotniczego Warszawa-Modlin z udziałem przedstawicieli m.in.władz państwowych, lotniczych, służb mundurowych, kościelnych.
Tagi: modlin, business news, strategie firm, kraj, manager, strategie, zarządzanie, marketing i sprzedaż, czołówki, marketing i zarządzanie, case study, wiadmomości, gospodarka, z rynku
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz