Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lotniska w polsce
10.12.2012 14:42

Lotnisko w Modlinie. Wizzair rezygnuje z rejsów z tego portu

Wizzair przekonuje, że z przez nieodpowiednie zarządzanie Lotniska Modlin pasażerowie spotykają się z licznymi utrudnieniami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wizzair rezygnuje z lotów z podwarszawskiego portu Modlin. Na razie dotyczy to tylko jeden trasy Warszawa - Budapeszt. Pasażerowie od 21 grudnia do stolicy Węgier będą wyruszać ponownie z lotniska Chopina w Warszawie.

Daniel de Carvalho przedstawiciel węgierskiej linii lotniczej tłumaczy, że decyzja przewoźnika wynika z braku w Modlinie systemu nawigacji ILS, która ułatwia lądowania podczas mgieł.

- _ Ta decyzja dotyczy tylko jednej trasy do Budapesztu. Ten lot jest wykorzystywany często przez biznesmenów, którzy cenią sobie punktualność. Tej nie mogliśmy zagwarantować przez brak systemu ILS _ - powiedział Daniel de Carvalho.

Daniel de Carvalho podkreśla, że Budapeszt jest przy tym najważniejszym połączeniem - w tym właśnie mieście jest największy hub przesiadkowy przewoźnika. Stamtąd można lecieć do kilkudziesięciu miast w Europie. Linia przekonuje, że z powodu nieodpowiedniego zarządzania Lotniska Warszawa/Modlin i Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej pasażerowie spotykają się z licznymi utrudnieniami.

Opóźnienia, przekierowania lub całkowite odwołanie lotów dotyczyło już ponad 30 tysięcy pasażerów. Koszty zamieszania według przewoźnika szacowane są na około 8 mln zł. Wizzair wzywa lotnisko w Modlinie do zapłacenia za utrudnienia, na które narażeni zostali pasażerowie. Pozostałe 20 tras nadal będzie obsługiwanych przez samoloty startujące z Modlina.

Władze lotniska zapowiadały wcześniej, że ILS zacznie działać w październiku tego roku. Teraz deklarują, że po zakończeniu wszystkich testów system będzie funkcjonował w marcu przyszłego roku. Od uruchomienia lotniska w połowie lipca, przez port przeszło 779 108 pasażerów.

Czytaj więcej w Money.pl
Problemy na lotniskach. Loty odwołane przez... Z Bydgoszczy nie poleciał samolot do stolicy, a w Poznaniu odwołano trzy loty z powodu warunków atmosferycznych.
Tutaj nie ma kryzysu. Optymistyczne prognozy Ponad 11 mln pasażerów obsłużyły w pierwszym półroczu polskie lotniska - poinformował Urząd Lotnictwa Cywilnego.
Lotniska w Polsce. Do Łodzi wracają połączenia lotnicze do Edynburga, Mediolanu i Bristolu Od wiosny przyszłego roku z łódzkiego lotniska będzie można ponownie polecieć do Edynburga, Mediolanu i Bristolu - poinformowała rzeczniczka Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta Ewa Bieńkowska.
Tagi: lotniska w polsce, modlin, business news, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz