Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
linie lotnicze
19.11.2012 16:18

Loty do Salzburga uruchomi w grudniu Eurolot

Przewoźnik będzie latał na tych trasach do końca marca 2013 r. Do Austrii samoloty Eurolotu będą startować z Warszawy i z Gdańska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Linia lotnicza Eurolot od 1 grudnia br. uruchomi nowe połączenia z Warszawy i Gdańska do Salzburga w Austrii - poinformowała spółka. Rejsy na tych trasach będą obsługiwane przez Bombardiery Q400 NextGen.

Przewoźnik będzie latał na tych trasach do końca marca 2013 r. Do Austrii samoloty Eurolotu będą startować w soboty z Warszawy o godz. 11.20, a z Gdańska o 17.15. Podróż ma potrwać niecałe dwie godziny.

Spółka podkreśla, że Salzburg jest jednym z miejsc najchętniej odwiedzanych przez narciarzy i snowboardzistów. - _ Według danych departamentów turystycznych Ziemi Salzburskiej, w ciągu ostatnich 10 lat zwiększyła się liczba polskich turystów w tym regionie _ - podkreślił prezes Eurolotu Mariusz Dąbrowski.

Prezes SalzburgerLand Tourismus GmbH Leo Bauernberger zauważył, że _ Polska jest dla Ziemi Salzburskiej drugim co do ważności zimowym rynkiem Europy Środkowej i Wschodniej, z roczną liczbą noclegów ok. 264 tysięcy _.

Eurolot powstał w 1996 roku. Jest spółką wyodrębnioną z grupy kapitałowej PLL LOT. Pełni m.in. funkcje dowozowe dla Polskich Linii Lotniczych LOT. Od 1 lipca 2011 r. linia uruchomiła własne połączenia lotnicze pomiędzy głównymi portami regionalnymi w Polsce. W sezonie letnim 2012 Eurolot w ramach własnej siatki połączeń otworzył 16 nowych kierunków zagranicznych, m.in. do Niemiec, Włoch i Chorwacji i na Ukrainę. W sezonie zimowym przewoźnik oferuje pięć nowych połączeń, w tym loty do Salzburga i Werony.

Czytaj więcej w Money.pl
Wielki koncern zagrożony bankructwem Decyzja miała zapaść do północy, jednak została odłożona ze względu na przeciągające się negocjacje ze związkami.
Koniec strajków na lotniskach? Będą podwyżki Spór płacowy spowodował latem br. pierwszy w historii Lufthansy strajk jej personelu kabinowego. W jego efekcie odwołano około 1500 lotów.
Nowe loty z Krakowa. Sprawdź, dokąd polecisz 51 regularnych połączeń do 43 miast w całej Europie znalazło się w zimowym rozkładzie lotów Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice.
Tagi: linie lotnicze, eurolot, business news, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, czołówki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz