Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lufthansa jednak nie zastrajkuje. Nowe propozycje dla pracowników

Strajk miał objąć rozpoczynające się w godzinach 9-17 loty dalekodystansowe z Frankfurtu nad Menem, który jest największym portem lotniczym w Niemczech.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Phillip Kalantzis Cope/Flickr)

Niemiecki związek zawodowy Cockpit odwołał zapowiedziany na jutro strajk pilotów, który miał objąć rozpoczynające się w godzinach 9-17 loty dalekodystansowe z Frankfurtu nad Menem, który jest największym portem lotniczym w Niemczech. Byłby to już czwarty strajk w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Cockpit wyjaśnił, że dyrekcja towarzystwa Lufthansa złożyła mu nowe propozycje, które trzeba przedyskutować.

Powodem strajków jest spór płacowy. Cockpit domaga się, by Lufthansa utrzymała dotychczasowe zasady wypłacania pilotom świadczeń przedemerytalnych, z których zaczynają oni korzystać przeciętnie w wieku 59 lat, co pracodawca chce podnieść stopniowo do średnio 61 lat.

W ramach tej samej akcji protestacyjnej piloci Lufthansy oraz należących do niej tanich linii Germanwings strajkowali od początku sierpnia już trzy razy, co spowodowało odwołanie łącznie około 500 rejsów. Ostatni strajk został zorganizowany 10 września w Monachium.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: strajk pilotów lufthansy, lufthansa, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz