Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strajk w lufthansie
05.09.2012 22:05

Lufthansa odwołała dwie trzecie lotów w dniu strajku

To skutek zapowiadanego strajku pracowników personelu pokładowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(eisenbahner/CC/Flickr)

Niemieckie linie lotnicze Lufthansa poinformowały o odwołaniu dwóch trzecich planowanych na piątek lotów w związku z 24-godzinnym strajkiem zapowiedzianym na ten dzień przez związek zawodowy personelu pokładowego Ufo.

Rzecznik tych linii powiedział agencji dpa, że Lufthansa ma nadzieję zapewnić w piątek jedną trzecią lotów. Będą to m.in. loty partnerów regionalnych, które nie są objęte strajkiem. Będą też podejmowane próby zapewnienia lotów na dalekich trasach.

O odwołanych lotach Lufthansa informuje na swojej stronie internetowej.

Wtorkowy strajk stewardes i stewardów Lufthansy w trzech portach lotniczych Niemiec - Frankfurcie, Berlinie i Monachium - spowodował odwołanie ponad 300 lotów. W środę z powodu strajku z poprzedniego dnia musiano odwołać 22 loty, ponieważ nie wszystkie samoloty i załogi dotarły do miejsc odlotów.

Pierwszy strajk, który odbył się w ubiegły piątek tylko na lotnisku we Frankfurcie nad Menem, zmusił flagowego niemieckiego przewoźnika do anulowania 190 lotów.

Personel pokładowy strajkuje, ponieważ załamały się prowadzone od 13 miesięcy negocjacje związku zawodowego Ufo z kierownictwem Lufthansy, największych w Europie linii lotniczych. Po trzech latach bez podwyżek związkowcy domagali się pięcioprocentowego wzrostu wynagrodzeń oraz zaprzestania zatrudniania przez Lufthansę pracowników z firm zewnętrznych.

Linie lotnicze planują zmianę zasad awansu pracowników, co zdaniem związkowców będzie miało negatywny wpływ na wysokość ich wynagrodzeń. Do Ufo należy większość z ok. 19 tys. stewardów i stewardes Lufthansy.

Czytaj więcej w Money.pl
Planujesz lot? Zapowiadają strajki Związek zawodowy personelu pokładowego Ufo poinformował w niedzielę, że trwa wewnętrzna dyskusja, w jakich godzinach należy przeprowadzić strajk.
Strajk w Lufthansie. To wina Ufo Do Ufo należy większość z 19 tys. stewardów i stewardes Lufthansy.
Tagi: strajk w lufthansie, lufthansa, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz