Notowania

strajk w lufthansie
05.09.2012 07:27

Lufthansa odwołała ponad 20 lotów

Na swej stronie internetowej Lufthansa umieściła listę anulowanych lotów z i do Frankfurtu nad Menem oraz Monachium.

Podziel się
Dodaj komentarz
(konzern.lufthansa.com/Gregor Schlaeger)

Na skutek wczorajszego strajku personelu kabinowego Lufthansa odwołała 22 loty zaplanowane na dziś - poinformował w nocy rzecznik niemieckich linii.

Na swej stronie internetowej Lufthansa umieściła listę anulowanych lotów z i do Frankfurtu nad Menem oraz Monachium. - _ Odwołaliśmy te loty na skutek wczorajszego strajku, gdyż nie wszystkie samoloty i załogi dotarły do miejsc odlotów _ - powiedział rzecznik Lufthansy.

Wczorajszy strajk stewardes i stewardów Lufthansy w trzech portach lotniczych Niemiec - Frankfurcie, Berlinie i Monachium - spowodował odwołanie ponad 300 lotów. Związek zawodowy personelu kabinowego Ufo zagroził, że przeprowadzi w piątek całodobowy strajk generalny, jeśli w obecnym sporze płacowym pracodawca nie zgodzi się na arbitraż bez warunków wstępnych.

W sporze tym Ufo domaga się pięcioprocentowej podwyżki płac oraz tego, by Lufthansa zrezygnowała z zatrudniania pracowników firm zewnętrznych.

Czytaj więcej w Money.pl
Rozszerzają strajk. Stąd nie wylecisz Rano stewardzi i stewardesy strajkowali we Frankfurcie nad Menem i w Berlinie, o godz.13 strajk rozpoczął się w Monachium.
Planujesz lot? Zapowiadają strajki Związek zawodowy personelu pokładowego Ufo poinformował w niedzielę, że trwa wewnętrzna dyskusja, w jakich godzinach należy przeprowadzić strajk.
Strajk w Lufthansie. Odwołane loty do Polski Z powodu strajku stewardów i stewardes Lufthansa odwołała poranny rejs tego przewoźnika.
Tagi: strajk w lufthansie, lufthansa, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz