Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rydzyk
25.01.2013 06:27

Lux Veritatis, spółka Rydzyka chce milionów od spółki zależnej PGNiG

Fundacja Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka żąda od PZU wypłaty ponad 20 milionów złotych z polisy spółki zależnej PGNiG.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AGENCJA SE/EAST NEWS)

Spółka Poszukiwania Nafty i Gazu Jasło z grupy PGNiG wykonała dwa odwierty na terenie należącym do redemptorystów, przy toruńskim Porcie Drzewnym. Miały służyć do geotermalnego ogrzewania centrum Polonia in Tertio Millennio.

Z odwiertami najwyraźniej nie wszystko jest w porządku, bo, jak ustalił _ Puls Biznesu _, fundacja Lux Veritatis domaga się ponad 20 milionów złotych odszkodowania. Według informacji dziennika, wniosek o wypłatę takiej kwoty wpłynął do PZU, który ubezpiecza wykonawcę odwiertów.

PZU odmawia komentarza. Osoba zbliżona do sprawy mówi _ Pulsowi Biznesu _, że towarzystwo sprawdza, czy roszczenia fundacji Lux Veritatis są zasadne. PZU wysłał do PGNiG pismo, w którym prosi o wyjaśnienia. Dziennikarzom nie udało się ustalić, na czym polega domniemana szkoda.

Tagi: rydzyk, business news, strategie firm, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, strategie, gospodarka polska, IAR, case study
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz