Notowania

lotnisko
29.07.2009 13:59

Luźniej na lotniskach. Ponad milion pasażerów mniej

Spadek odczuły lotniska w: Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(hoyasmeg/CC/Flickr)

Polskie porty lotnicze w pierwszej połowie tego roku w ruchu regularnym i czarterowym obsłużyły 8 mln 605 tys. pasażerów. To o 12,4 proc. mniej niż w pierwszej połowie ubiegłego roku - podał Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Najbardziej dotkliwie skutki obecnej sytuacji gospodarczej odczuły lotniska w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu oraz Gdańsku, a najmniej w Rzeszowie, Bydgoszczy, Katowicach oraz Poznaniu.

Z danych zebranych przez ULC wynika, że transport lotniczy wciąż odnotowuje spadek liczby pasażerów, jednak z miesiąca na miesiąc jest on coraz mniejszy.

W drugim kwartale tego roku liczba obsłużonych pasażerów spadła o 11,2 proc. w porównaniu z drugim kwartałem 2008 roku, a w czerwcu 2009 r.. o 6,9 proc. w porównaniu z czerwcem zeszłego roku.

Większy ruch lotniczy zanotowały w czerwcu br. jedynie lotniska w Rzeszowie i Poznaniu. W pierwszym półroczu br. wszystkie polskie porty odnotowały spadek liczby osób korzystających z ich usług.

Zdaniem ULC, pozytywne sygnały płyną z segmentu ruchu czarterowego, który w pierwszym półroczu 2009 r. wzrósł o prawie 5,7 proc., podczas gdy ruch regularny zmniejszył się o 14,1 proc.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ W Radomiu ma ruszyć międzynarodowe lotnisko ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/w;radomiu;ma;ruszyc;miedzynarodowe;lotnisko,7,0,494087.html )
* [ Linie lotnicze nad przepaścią. Straty się podwoją? ]( http://manager.money.pl/news/artykul/linie;lotnicze;nad;przepascia;straty;sie;podwoja,169,0,457897.html )
* [ Koniec lotniczego boomu? 600 tys. pasażerów mniej ]( http://news.money.pl/artykul/koniec;lotniczego;boomu;600;tys;pasazerow;mniej,101,0,449381.html )
Tagi: lotnisko, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz