Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
M jak miłość
28.03.2006 11:07

M jak miliony dla TVP

Podziel się
Dodaj komentarz

Telewizja Polska "idzie za ciosem" i negocjuje sprzedaż kolejnych produkcji. Wygląda na to, że już wkrótce nie tylko w eurpejskich telewizjach zaroi się od polskich produkcji.

Telewizja Polska po raz pierwszy wystąpi na międzynarodowych targach produkcji telewizyjnej MIPTV jako nadawca. TVP chce zwiększyć sprzedaż polskich produkcji telewizyjnych: programów, filmów i seriali.

W zeszłym roku telewizja publiczna wydała na zakup praw do programów i filmów 121 milionów złotych, a dochody ze sprzedaży do produkcji własnych były ponad 25-krotnie niższe i wyniosły 4,69 milionów złotych.

Zaczęło się od sprzedaży praw do „M jak miłość" rosyjskiej spółce Amedia - prawdopodobnie - za kilkaset tysięcy dolarów (tyle kosztują formaty zachodnich seriali kupowane z przeznaczeniem na polski rynek). Na początek rosyjscy telewidzowie obejrzą 80 odcinków. Emisja serialu będzie się odbywać w najlepszym czasie antenowym w telewizji państwowej Rossija.

Teraz TVP negocjuje jego sprzedaż do innych krajów, m.in.: Francji, Czech, Węgier i Japonii. Podobno Rosjanie chcą też kupić „Na dobre i na złe".

Tagi: M jak miłość, business news, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz