Notowania

madoff
09.01.2009 12:37

Madoff planował ukrycie swojej fortuny?

W jego biurze śledczy znaleźli gotowe do zrealizowania czeki na 173 miliony dolarów

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W jego biurze śledczy znaleźli gotowe do zrealizowania czeki na 173 miliony dolarów. Z brytyjskiego oddziału swojej firmy kazał przelać kolejne 150 milionów.

Amerykańska prokuratura, prowadząca sprawę gigantycznej piramidy finansowej, jaką stworzył były szef Nasdaq Bernard Madoff, podała, że w biurku w swoim gabinecie Madoff miał przygotowane czeki na kwotę 173 milionów dolarów.

_ - Czeki były podpisane, gotowe do zrealizowania w każdej chwili - _ podaje BBC. _ - Najwyraźniej Madoff planował ukrycie swoich pieniędzy przed wierzycielami. _

Financial Times donosi z kolei, że kilka tygodni przed ujawnieniem informacji o zdefraudowaniu przez firmę Madoffa ponad 50 miliardów dolarów, biznesmen nakazał przelanie kolejnych 150 milionów z kont brytyjskiego oddziału swojej firmy do USA.

Brytyjski urząd antykorupcyjny zapowiedział, że zbada wszystkie interesy prowadzone przez londyński oddział firmy Madoffa. Równolegle toczy się przeciwko niemu prokuratorskie śledztwo w USA. Sam Bernard Madoff trafił do aresztu domowego w swojej posiadłości w Nowym Jorku.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ ) 
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
Tagi: madoff, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz