Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Maciej Czujko
|

Madoff staje dziś przed sądem, by przyznać sie do winy

0
Podziel się:

Największy oszust w historii świata będzie miał głośny proces.

Madoff staje dziś przed sądem, by przyznać sie do winy
(PAP/EPA)
bEJYbLXF

Adwokat Bernarda Madoffa już podpisał dokumenty, z których wynika, że oskarżony przyzna się do winy. Grozi mu 150 lat więzienia i 170 mld odszkodowania.

Tyle wynosi według prokuratora kara za kradzież 65 miliardów dolarów w zorganizowanej przez nowojorskiego finansistę piramidzie finansowej. Nawet jeśli 70-letni Madoff nie dostanie pełnego wymiaru kary, to i tak resztę życia spędzi za kratami.

Jego oszustwo objęło nie tylko pojedynczych inwestorów takiego kalibru jak Steven Spielberg, ale też banki (jak francuski Paribas, czy Royal Bank of Scotland) czy fundusze inwestycyjne. Madoff naciągnął nawet adwokata, który go broni.

bEJYbLXH

Mimo tego do więzienia trafi on nie wcześniej niż za kilka tygodni albo miesięcy_ _. Na razie oszust przebywa w swoim luksusowym apartamencie na Manhattanie. Jednak nie cieszy się swobodą wolności, bo pozostaje pod elektronicznym nadzorem w areszcie domowym.Za ten luksus musiał zapłacić 10 milionów kaucji, w których zdobyciu mogła pomagać mu żona.

Na rozprawę przygotowano już specjalne pomieszczenie z połączeniem audio-wizualnym, w którym swoje miejsce znajdzie prasa i poszkodowani przez oszustwa Madoffa. Przewodniczący składu sedziowskiego Denny Chin apeluje do pokrzywdzonych o opanowanie, ale pewnym jest, że procesowi będzie towarzyszyć wiele emocji.

ZOBACZ TAKŻE:

bEJYbLYi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)