Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Maciej Czujko
|

Madonna pierwszy raz w Polsce. Bilety nawet po 1100 złotych

0
Podziel się:

Zaśpiewa 15 sierpnia. Jak dowiedział się Money.p to koncert za 6 mln dolarów.

Madonna pierwszy raz w Polsce. Bilety nawet po 1100 złotych
(PAP/ EPA)

Organizator koncertu, firma Live Nation, właśnie zakończyła negocjacje z Madonną. Chociaż nie chce podać wysokości gaży artystki, Money.pl dowiedział się, że cały koncert będzie kosztował sześć milionów dolarów, z tego połowę zainkasuje Madonna .

Tego, że Madonna nie jest tania, dowodzą dochody gwiazdy. Jej majątek szacuje się na 300 milionów funtów, a jej koncerty w 2008 roku zarobiły 300 milionów dolarów. Trasy artystki są najbardziej dochodowe pośród wszystkich śpiewających kobiet świata.

Jak mówi Marta Fuczyńska z agencji Live Nation - organizatora imprezy - koncert będzie wielkim wydarzeniem, na które od lat czekali fani Madonny.

Koncert Madonny w Warszawie odbędzie się ramach przedłużonej trasy koncertowej _ Sticky and Sweet _. Gościem specjalnym będzie Paul Oakenfold - artysta związany ze sceną klubową.

Madonna wystąpi w Polsce po raz pierwszy. Jej koncert odbędzie się na warszawskim lotnisku Bemowo. Sprzedaż biletów ruszy 20 lutego, już jednak wiadomo, ile będą kosztowały.

- _ Mamy trzy kategorie wejściówek _ - mówi Anna Pietrzak z Live Nation. -_ Najtańsze to miejsca stojące i za nie trzeba będzie zapłacić 220 złotych. Droższe to miejsca siedzące i te tuż przy scenie, one będą kosztowały 400 złotych. Najdroższe będa wejściówki VIP. Trzeba będzie za nie zapłacić 1100 złotych. Osoby, które wykupią te bilety będą miały do swojej dyspozycji namiot z cateringiem _ - dodaje.

Organizator nie chce jednak zdradzić, ile będzie kosztował koncert i ile zapłaci samej Madonnie, by przyjechała do Polski. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że gaża madonny to trzy milionów dolarów. Mirosław Klekot Walczak, muzyk i organizator koncertów powiedział nam natomiast, że drogie będzie też dostosowanie Bemowa do potrzeb artystki takiego formatu.

- _ Przygotowanie infrastruktury, organizacja takiego przedsięwzięcia to kolejne miliony dolarów _ - twierdzi Walczak.

Nie od dziś wiadomo, że artyści każą sobie słono płacić za swoje usługi. Gaża Madonny to 3 mln dolarów. Tyle właśnie za koncert bierze Metallica czy U2. Bjork kosztuje 500 tys. euro, tyle samo np. Coldplay, a Rolling Stones aż 2 mln euro.Zresztą wystarczy przypomnieć, że w 2000 roku Radio Zet za udział gwiazdy w reklamie stacji zapłaciło 400 tys. dolarów.

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)