Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
madoff
27.06.2009 08:32

Majątek Madoffa skonfiskowany. Rekordowe roszczenia

Poszkodowani domagają się w sumie 170 mld dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Amerykański sąd zadecydował o konfiskacie całego mienia oskarżonego o nadużycia znanego finansisty Bernarda Madoffa oraz jego żony.

Roszczenia wynoszą w sumie 170 mld dolarów. Decyzję w sprawie konfiskaty podjął w piątek sędzia federalny Denny Chin, nakazując Madoffowi przekazanie całego majątku, w tym udziałów we wszelkich przedsięwzięciach, nieruchomościach itp.

Sumę 170 mld dolarów ustalono na podstawie szacunków wszelkich roszczeń, związanych z machinacjami finasowymi Madoffa. Sam oskarżony jeszcze w marcu przyznał się do sprzeniewierzenia sumy 50 mld dolarów.

Wyrok w wywołującej wiele emocji w USA sprawie Madoffa ma zostać ogłoszony w najbliższy poniedziałek. 71-letniemu finansiście grozi do 150 lat więzienia. Takiej kary ma domagać się prokurator.

ZOBACZ TAKŻE:

Bernard Madoff został aresztowany przez FBI w grudniu zeszłego roku, gdy okazało się, iż podejrzany jest o olbrzymie nadużycia. Jego sprawa, w połączeniu z kryzysem finansowym w USA, nabrała wielkiego rozgłosu. Oszukani ludzie domagają się by sąd skazał finansistę co najmniej na karę dożywotniego więzienia.

Tagi: madoff, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz