Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Malarskie dzieła w rękach policji

0
Podziel się

Obrazy warte 100 mln euro prawdopodobnie należały do byłego szefa koncernu Parmalat.

Malarskie dzieła w rękach policji
(EPA/GIORGIO BENVENUTI)
bEigWUUR

Włoska policja skonfiskowała wartą około 100 mln euro kolekcję obrazów, która według niej należała do byłego szefa koncernu mleczarskiego Parmalat Calisto Tanziego, skazanego za spowodowanie jednego z największych podstępnych bankructw w dziejach Włoch.

Szef prokuratury w Parmie Gerardo La Guardia powiedział włoskiej telewizji, że wśród 19 obrazów, przejętych podczas ostatnich przeszukań, są dzieła Van Gogha, Picassa, Modiglianiego i Cezanne'a. Znaleziono je na strychach dwóch domów w rejonie Parmy w ramach śledztwa, prowadzonego przeciwko zięciowi Tanziego. Sam Tanzi zaprzeczył, by kolekcja była jego własnością.

ZOBACZ TAKŻE: Włochy: Kulisy fuzji UniCredit i CapitaliaZałożyciel Parmalatu Tanzi został w ubiegłym roku skazany na 10 lat więzienia za machinacje finansowe, które w 2003 roku doprowadziły koncern do upadku z długami w łącznej kwocie 14 mld euro. Bankructwo to obróciło wniwecz oszczędności ponad 100 tys. drobnych inwestorów. Po ustanowieniu zarządu przymusowego i ugodzie z bankami akcje Parmalatu wróciły na giełdę w 2005 roku.

bEigWUUT

Tanzi odwołał się od wyroku pierwszej instancji i przebywa obecnie na wolności.

bEigWUVu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)