Notowania

proton
24.06.2010 06:25

Malezyjczycy chcą produkować auta w Indiach

Proton chce umocnić swoją pozycję i szuka partnera do współpracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(proton.co.uk)

Firma motoryzacyjna Proton chce umocnić swoją pozycję na rynkach Bliskiego Wschodu i Azji. Firma negocjuje już z potencjalnym partnerem do współpracy.

Malezyjski producent, który jest właścicielem brytyjskiej sportowej marki Lotus, planuje uruchomienia produkcji małych samochodów w fabryce jednej z hinduskich firm - donosi BBC.

Według brytyjskiego serwisu, który cytuje słowa szefa Protonu Syed Zainal Abidin Syed Mohamad Tahira, produkcja małych aut hybrydowych i tradycyjnych mogłaby ruszyć już w ciągu dwóch lat.

Zobacz hybrydowy samochód Proton zaprojektowany przez Italdesign Giugiaro:

Samochody z silnikami o pojemości 1 lub 1,5 l maiłyby być sprzedawane w Azji południowo-wschodniej i na bliskim wschodzie.

Proton liczy na to, że dzięki wspólpracy z partnerem, którego nazwy na razie nie ujawnia, uda się wzmocnić pozycję na szybko rosnących rynkach.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Chrysler zniknie z Europy, Fiat rusza na podbój ]( http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/chrysler;zniknie;z;europy;fiat;rusza;na;podboj,193,0,627905.html )
* [ Białoruś chce fabryki chińskich samochodów ]( http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/bialorus;chce;fabryki;chinskich;samochodow,12,0,615436.html )
Tagi: proton, business news, nowe samochody, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, aktualności, najważniejsze, motoryzacja, gospodarka światowa, moto
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz