Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kieszonkowe
23.11.2009 10:52

Małym Brytyjczykom powodzi się coraz lepiej

Kieszonkowe wyspiarzy wzrosło o 500 proc. Rocznie wydają 5 mld funtów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(San Jose Library/CC/Flickr)

W Wielkiej Brytanii jest całkiem spora grupa, która ma się całkiem dobrze mimo recesji. Naukowcy z London School of Economics obliczyli, że od 1987 roku kieszonkowe, jakie otrzymują dzieci w Zjednoczonym Królestwie wzrosło aż o ponad ... 500 procent.

Brytyjskie gazety, omawiające w poniedziałek te badania, podkreślają, że małym Brytyjczykom jeszcze nigdy nie powodziło się tak dobrze. W 1987 roku dostawali na drobne wydatki średnio 1,18 funta szterlinga tygodniowo; dziś są już niemal krezusami, bo ich kieszonkowe wynosi 6,84 funta na tydzień.

Dzieci w wieku 7-10 lat dostają około 4,92 funta tygodniowo, 11-15 lat - 8,22 funta.Oprócz kieszonkowego dzieci mają jeszcze inne _ źródła finansowania _, takie jak upominki czy zapłata za drobne prace. Specjaliści z London School of Economics wyliczyli, że między 11 a 15 rokiem życia młody człowiek wydaje około 6 tysięcy funtów szterlingów.

Szacuje się, że w sumie młodzi ludzie zasilają gospodarkę sumą prawie 5 miliardów funtów szterlingów rocznie. Najbardziej popularne we wszystkich grupach wiekowych są oczywiście słodycze. Jak odnotowuje _ The Sun _, jeden na 10 młodych ludzi w wieku do 15 lat robi już zakupy w internecie.

Okazało się też, że dzieci są jedyną grupą, która nie ogranicza swych wydatków mimo recesji. Co innego ich rodzice - ci starają się ciąć koszty żywności, ubrań, paliwa.

Tagi: kieszonkowe, wydatki, wielka brytania, funty, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz