Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Managerowie Rio Tinto szpiegami?

0
Podziel się:

Australijska prasa: Chiny mszczą się za porażkę w negocjacjach z koncernem.

Managerowie Rio Tinto szpiegami?
(PAP/EPA)

*Australijskie media spekulują, że aresztowanie pracowników ich koncernu może mieć związek z cofnięciem planowanych inwestycji w tym kraju. Chiński koncern Chinalco miał zainwestować 19,5 mld dolarów w Rio Tinto, ale w lutym australijska firma wycofało się z tej transakcji. *

Chińczycy zatrzymali jednego z szefów tej firmy w ich kraju wraz z trzema jego współpracownikami. Wszyscy czterej trafili do aresztu, który trwa już pięć dni. Władze Chin oskarżają ich o wykradzenie ważnych informacji państwowych dotyczących jednej z prowincji.

Manager, który został przez Chińczyków uznany za szefa akcji szpiegowskiej jest Australijczykiem chińskiego pochodzenia. Władze Australii ciągle próbują spotkać się z nim w więzieniu.

Media donoszą także, że Rio Tinto naraziło się Chińczykom, negocjując w imieniu międzynarodowej grupy koncernów wydobywczych ceny złoża żelaza.

Chińczycy przestrzegają Australijczyków przed upolitycznianiem tej sprawy. Uważają, że taka interpretacja wydarzeń może przyczynić się do pogorszenia stosunków między tymi krajami.

ZOBACZ REPORTAŻ ABC O OSKARŻENIACH O SZPIEGOSTWO WOBEC RIO TINTO (ANG.):

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)