Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
manufaktura
31.10.2012 17:41

Manufaktura w Łodzi sprzedana. Zobacz za ile

Nabywcą jest niemiecki Union Investment Real Estate GmbH, który kupił łódzkie nieruchomości na rzecz otwartego funduszu nieruchomości Unilmmo Deutschland.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michał Oziębło/CC BY 2.5/Wikipedia)

Francuskie firmy Apsys i Euris/Rallye Group sprzedały za 390 mln euro centrum Manufaktura w Łodzi. Nabywcą jest niemiecki Union Investment Real Estate GmbH, który kupił łódzkie nieruchomości na rzecz otwartego funduszu nieruchomości Unilmmo Deutschland.

O sfinalizowaniu transakcji poinformowała w przesłanym komunikacie firma Jones Lang LaSalle, która wraz z Hogan Lovells doradzała kupującym.

To według Jones Lang LaSalle _ największa tegoroczna transakcja na rynku nieruchomości handlowych w Polsce _. Dotyczy ona sprzedaży 91 tys. mkw spośród 112 tys. mkw. powierzchni Manufaktury.

Na życzenie kupujących Apsys będzie zarządzał centrum jeszcze przez co najmniej 10 lat. Firma ta zarządza 20 centrami handlowymi o powierzchni handlowej wynoszącej ponad 600 tys. m kw.

W komunikacie przesłanym PAP przez firmę Apsys jej prezes i założyciel Maurice Bansay podkreślił, że pieniądze ze sprzedaży Manufaktury zostaną zainwestowane w nowe projekty we Francji i w Polsce.

Apsys planuje m.in. budowę centrum handlowego Łacina w Poznaniu, a także centrów: Beaugrenelle w Paryżu czy Rive de l'Orne w Cean w Normandii.

Otwarte w maju 2006 r. centrum kulturalno-handlowo-rozrywkowe Manufaktura to jeden z największych w Europie projektów rewitalizacji obiektów pofabrycznych. Powstało ono w centrum Łodzi, na terenach byłych zakładów bawełnianych XIX-wiecznego fabrykanta Izraela Poznańskiego.

Na powierzchni kilkudziesięciu hektarów działają m.in.: hipermarkety, galeria handlowa, restauracje, puby, kina, muzea i hotel. Powstał również rynek z fontanną o łącznej powierzchni 3 ha.

Czytaj więcej w Money.pl
Słabe dane z Niemiec. Zwiastun załamania? Sprzedaż detaliczna w Niemczech w czerwcu tego roku spadła o 0,1 proc. w ujęciu miesięcznym.
Sprzedaż w Niemczech spada. To zaskoczyło ekonomistów Analitycy spodziewali się wzrostu sprzedaży o pół procenta z miesiąca na miesiąc.
Ewakuacja łódzkiej filmówki. To była bomba Dla bezpieczeństwa wyłączono z ruchu odcinek ulicy Targowej.
Tagi: manufaktura, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, strategie, marketing i sprzedaż, najważniejsze, czołówki, marketing i zarządzanie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz