Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Maria Wasiak odwołana z funkcji wiceprezes PKP SA

0
Podziel się:

Zastąpi ją Jarosław Bator, dotychczasowy dyrektor zarządzający do spraw nieruchomości.

Maria Wasiak odwołana z funkcji wiceprezes PKP SA
(Andrzej Stawiński / Reporter)

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy odwołało dzisiaj Marię Wasiak, przyszłą minister infrastruktury i rozwoju, z funkcji wiceprezes PKP SA. Zastąpi ją Jarosław Bator, dotychczasowy dyrektor zarządzający do spraw nieruchomości.

Jak mówiła w piątek Ewa Kopacz, prezentując kandydatkę na szefową MIR, Wasiak od lat jest związana z zarządzaniem projektami w obszarze transportu i komunikacji. W latach 2001-2002 Maria Wasiak była szefową spółki PKP Przewozy Regionalne, a potem dyrektorem biura prywatyzacji.

W grudniu 2010 roku, gdy w związku z bałaganem przy wprowadzaniu nowego rocznego rozkładu jazdy pociągów stanowisko prezesa PKP stracił Andrzej Wach, właśnie ona objęła obowiązki szefa tej spółki. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PKP powołało ją na stanowisko prezesa w maju 2011 r. W kwietniu 2012 r. jej miejsce zajął Jakub Karnowski, a Wasiak została wiceprezesem PKP SA.

Jarosław Bator, który zastąpił Wasiak w zarządzie, będzie nadzorował pion nieruchomości oraz pion prawny. Od 2012 r. Bator pracował w PKP SA jako dyrektor zarządzający ds. nieruchomości. Wcześniej związany z firmą Ernst&Young, gdzie specjalizował się w doradztwie dotyczącym wyceny nieruchomości, a także w analizach wykonalności oraz strategii zarządzania portfelem nieruchomości. Ma tytuł rzeczoznawcy majątkowego oraz jest członkiem brytyjskiej organizacji doradców nieruchomości _ The Royal Institution of Chartered Surveyors _.

Na czele zarządu PKP SA stoi Jakub Karnowski, wiceprezesami są Piotr Ciżkowicz i Jarosław Bator.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)