Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mark Zuckerberg buduje mieszkania swoim pracownikom

0
Podziel się

Facebook mnoży benefity, którymi obdarza swoich pracowników. Tym razem firma ogłosiła budowę luksusowego kompleksu mieszkalnego za 120 mln dolarów.

Mark Zuckerberg buduje mieszkania swoim pracownikom
(Zef Nikolla/Facebook/mat.pras.)
bErvctGt

W sumie mają się tam znaleźć 394 mieszkania, wliczając w to zarówno spore apartamenty, jak i małe kawalerki. Kompleks ma powstać w Kalifornii, obok siedziby firmy.

Jak napisał tygodnik Time, mieszkania budowane są po to, b_ y pracownicy firmy już nigdy nie musieli oddalać się od pracy _.

_ - Zgodnie ze swoją tradycją, Facebook nie poskąpi udogodnień. Anton Menlo, bo tak będzie się nazywał kompleks, będzie wyposażony w bar, sklep, basen, a nawet centrum dziennej opieki nad psami zapracowanych mieszkańców _ - wylicza _ Time _.

bErvctGv

W apartamentach zamieszka około 10 procent pracowników Facebooka._ - Wielu osobom przyjdą na myśl fabryczne miasta popularne sto lat temu, ale teraz kompleks jest usytuowany pięć minut rowerem od i tak już świetnie wyposażonego kampusu, gdzie oferowane są darmowe lody i kawa latte _ - pisze amerykański tygodnik.

Tak pracuje się w Facebooku. Zobacz kampus w Menlo Park

  • fot: Facebook mat.pras.
  • fot: Facebook mat.pras.
  • fot: Facebook mat.pras.
  • fot: Facebook mat.pras. [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/tak-pracuje-sie-w-facebooku-zobacz-kampus-w-menlo-park-g640942.html) O planach budowlanych Facebooka napisał też w ubiegłym tygodniu _ Wall Street Journal _, który również przypomina, że na początku XX wieku wielkie amerykańskie firmy budowały dla swych robotników _ fabryczne miasta _, gdzie pracownicy otrzymywali mieszkania, opiekę medyczną i policyjną, budowano im kościoły i dostarczano na miejscu właściwie wszelkie usługi.

Jednak _ spędzanie więcej czasu w zasięgu firmy niekoniecznie jest rzeczą pozytywną, minusem może być niewyartykułowane oczekiwanie, że pracownicy będą pracować zawsze _ - ostrzega _ Wall Street Journal _.

bErvctGB

Czytaj więcej w Money.pl

bErvctGW
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)