Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Marnujemy dotacje na e-biznes, zostało 245 mln

0
Podziel się:

Polska Agencja Rozwoju Przemysłu rozdysponowała kwotą 74,7 miliona złotych z puli, która liczy 320 milionów.

Marnujemy dotacje na e-biznes, zostało 245 mln
(nyul/iStockphoto)

Polskim przedsiębiorcom brakuje dobrych pomysłów na e-biznes. Z 1850 wniosków o dotację z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka akceptację uzyskało zaledwie 160. To zaledwie 8 procent wszystkich wniosków.

W efekcie Polska Agencja Rozwoju Przemysłu rozdysponowała zaledwie kwotą 74,7 miliona złotych z puli, która liczy 320 milionów. To zaledwie dwadzieścia procent środków, które mogły otrzymać polskie przedsiębiorstwa ze środków unijnych, pisze _ Puls Biznesu _.

Oceniający wnioski zarzucają autorom, że większość z pomysłów jest niedopracowana, brakuje w nich spójności i chociażby prostej oceny konkurencji. W efekcie prawie 280 wniosków odpadło z powodu niespełnienia kryteriów formalnych. Eksperci podkreślają też, że coraz trudniej o znalezienie niszy na rynku usług internetowych.

Wśród projektów zakwalifikowanych do otrzymania dotacji najwięcej firm działa na Mazowszu - 44 i w Wielkopolsce - 34. Najgorzej było w województwach zachodniopomorskim i warmińsko-mazurskim. W zachodniopomorskim nie przeszedł żaden z 31 projektów, a warmińsko-mazurskim zakwalifikowano jeden z 29.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/76/t12364.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/tylko;kilka;dni;na;zlozenie;wniosku;o;dotacje;na;e-biznes,76,0,680012.html) Tylko kilka dni na złożenie wniosku o dotację na e-biznes Można dostać od 20 tys. zł. nawet do 700 tys. zł. Kolejność zgłaszania wniosków nie jest ważna, dlatego warto jeszcze próbować.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/60/t77884.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/dotacje;na;e-biznes;na;nowych;zasadach,35,0,627235.html) Dotacje na e-biznes na nowych zasadach W tym naborze zmieniły się nie tylko kryteria wyboru projektów, ale także procedura ich składania.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t85646.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/zmiany;w;kryteriach;wyboru;projektow;e-biznesowych,224,0,620000.html) Zmiany w kryteriach wyboru projektów e-biznesowych Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie podziału kryteriów merytorycznych na kryteria obligatoryjne – czyli te które muszą zostać bezwzględnie spełnione – oraz kryteria fakultatywne, za które przyznawane będą punkty.
firma
business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)