Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mateusz Morawiecki. Był prezesem, będzie ministrem, a pensja spadnie 25 razy

Jak czytamy komunikacie BZ WBK, Mateusz Morawiecki złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu banku z dniem 9 listopada 2015 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jakub Kamiński)
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki, który został przedstawiony przez Beatę Szydło, jako kandydat na stanowisko wicepremiera i ministra rozwoju, złożył rezygnację z funkcji prezesa Banku Zachodniego WBK. Dla Morawieckiego zmiana stanowiska oznacza dużo niższe pobory. A dla akcjonariuszy - straty. Akcje BZ WBK w poniedziałek potaniały.

Jak czytamy w komunikacie, Mateusz Morawiecki złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu banku z dniem 9 listopada 2015 roku. Powodem jego rezygnacji jest objęcie funkcji wicepremiera. W opublikowanej informacji dodano również, że do dnia powołania nowego prezesa, funkcję tę będzie sprawował Gerry Byrne, który jest przewodniczącym rady nadzorczej banku.

W poniedziałek kandydatka na premiera Beata Szydło podała skład swojego gabinetu. Znalazł się w nim Mateusz Morawiecki, który dotychczas pełnił funkcję prezesa banku BZ WBK. Na tę informację szybko zareagowała giełda. Spółka straciła w trakcie poniedziałkowej sesji 1,02 procent.

Cena akcji BZ WBK w poniedziałek

Objęcie stanowiska ministra rozwoju przez Morawieckiego oznacza dla niego spory spadek wynagrodzenia. Jako prezes w BZ WBK w 2014 r. miał pensję na poziomie 1,854 mln zł, a do tego wypłacono mu jeszcze nagrodę w wysokości 1,768 mln zł. Łącznie daje to zarobki o kwocie ponad 300 tys. zł miesięcznie.

Jako minister Morawiecki będzie otrzymywał 12,5 tys. złotych miesięcznie.

Tagi: mateusz morawiecki, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, najważniejsze, czołówki, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz